Plus wprowadza usługę VoLTE dla roamingu międzynarodowego

Z połączeń głosowych w technologii VoLTE realizowanych w roamingu międzynarodowym mogą już korzystać użytkownicy wszystkich ofert sieci telefonii Plus – poinformowano w komunikacie. Rozwiązanie od 31 października jest dostępne w USA i w Finlandii i będzie stopniowo rozszerzane w innych lokalizacjach.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 2 listopada 2022

Co to jest VoLTE?

VoLTE to skrócona nazwa technologii „Voice over LTE”. Pozwala ona na przesyłanie głosu poprzez sieć czwartej generacji. Jak wyjaśnia Plus, pozwala ona na szybsze zestawienie połączenia oraz zapewnia lepszą jakość dźwięku. 

Technologią jest już standardem w połączeniach odbywających się w kraju. Ma być także coraz powszechniejsza w roamingu międzynarodowym. To ważne, bo coraz więcej operatorów z różnych krajów świata zapowiada wyłączenie sieci 2G oraz 3G, które w przypadku braku usługi VoLTE są wykorzystywane do transmisji głosu w standardowych połączeniach komórkowych. 

Jak korzystać z roamingu VoLTE w Plusie?

Aby skorzystać z tej technologii poza granicami Polski, konieczne jest posiadanie telefonu obsługującego nie tylko technologię LTE, ale także możliwość obsługi roamingu VoLTE. Niezbędne jest także posiadania karty SIM LTE, aktywną usługę LTE w Polsce, a także aktywowany roaming międzynarodowy. Obecnie usługa roaming VoLTE w Plusie zadziała na smartfonach Samsung z systemem Android12 i wyżej oraz iPhone z systemem IOS 15.4 lub wyższym” – informuje Plus w komunikacie na swojej stronie internetowej 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

iPhone także w Plusie. To kolejny etap po wsparciu technicznym dla 5GiPhone także w Plusie. To kolejny etap po wsparciu technicznym dla 5GMikołaj Frączak

Koszty usługi roamingowej VoLTE w Plusie

Usługa „roaming VoLTE” według zapowiedzi sieci Plus jest bezpłatna. Opłaty za połączenia, a także wiadomości SMS i MMS są naliczane zgodnie z cennikiem oferty klienta. Czyli dzieje się to dokładnie tak samo, jak w tradycyjnym roamingu dla starszych technologii – drugiej i trzeciej generacji. 

Plus dodaje, że „zużycie transmisji danych na potrzeby połączeń głosowych i SMS-ów w roamingu VoLTE nie powoduje naliczenia opłat za transmisję danych w roamingu i nie powoduje pomniejszenia pakietów danych przysługujących w roamingu”

LTE w roamingu w Plusie

Rozwiązanie VoLTE w roamingu międzynarodowym sieć Plus wdrożyła już w dwóch sieciach. Mowa o AT&T w Stanach Zjednoczonych oraz Elisa w Finlandii. Według zapowiedzi sieć Plus pracuje nad poszerzenie zasięgu roamingu VoLTE oraz powiększeniem bazy smartfonów, które pozwalają na korzystanie z tej usługi. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!