Polkomtel łączy się z Aero2. Co to oznacza dla klientów?

Doszło do formalnego połączenia dwóch spółek Grupy Polsat Plus – Polkomtela i Aero2. Oznacza to, że usługi także bezpłatnego dostępu do internetu będą świadczone przez Polkomtela, operatora sieci Plus i jedno ze spółek grupy Cyfrowy Polsat.

  • Michał Górecki
  • /
  • 2 grudnia 2021

Polkomtel łączy się z Aero2

Połączenie Polkomtel Sp. z o.o. z Aero 2 sp. z o.o. Plus będzie świadczył usługi oferowane do tej pory przez Aero2. Doszło do formalnego połączenia dwóch spółek Grupy Polsat Plus – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Polkomtel sp. z o.o. połączył się i przejął Aero2 sp. z o.o. – i obecnie to operator sieci Plus świadczy wszystkie usługi oferowane do tej pory przez Aero2.

Bezpłatny internet bez zmian

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Plus udostępnia Bezpłatny Dostęp do Internetu oraz jest dostawcą usługi internetowej Pakiety Aero. Ich użytkowanie odbywa się na dotychczasowych zasadach i nie wymaga od klientów żadnych dodatkowych czynności. Więcej informacji o Bezpłatnym Dostępie do Internetu i usłudze Pakiety Aero można znaleźć na stronie operatora.

Użytkownicy telefonii wRodzinie też nie muszą się martwić

Plus świadczy obecnie także usługę telefonii wRodzinie. Dla dotychczasowych klientów korzystających z tej oferty, oprócz zmiany operatora sieci, nic się nie zmieniło. Aplikacja „moje wRodzinie” oraz strona do zarządzania kontem są dostępne dla użytkowników i nadal można korzystać z usługi, oraz aktywować pakiety w ramach oferty promocyjnej. Informacje o telefonii wRodzinie są dostępne na stronie operatora.

Klienci zostaną poinformowani

Klienci korzystający z usług Aero2 zostali poinformowani o zmianach bezpośrednio w odrębnej korespondencji. W związku z fuzją od dnia połączenia podmiotem udostępniającym Bezpłatny Dostęp do Internetu (BDI) oraz administratorem danych osobowych jest Polkomtel Sp. z o.o.

Ranking szybkości internetu. Który dostawca okazał się najlepszy?Ranking szybkości internetu. Który dostawca okazał się najlepszy?Mikołaj Frączak

Czym jest Aero2?

Aero2 – strukturalny operator telefonii komórkowej w Polsce. Świadczy usługi pod markami Aero2 i wRodzinie. Przedsiębiorstwo jest głównym akcjonariuszem Sferii i poprzez związki kapitałowe z Polkomtelem, częścią grupy mediowo-telekomunikacyjnej Cyfrowy Polsat.Spółka posiada 4785 pozwoleń na budowę stacji bazowych UMTS900 oraz 119 pozwoleń na budowę stacji bazowych LTE 2600.

Dzięki przejęciu kontroli nad spółką Mobyland i powiązaniu z operatorem CenterNet ma prawo do użytkowania dwóch 10 MHz kanałów w paśmie 1800 MHz. Początkowo służyły one do budowy sieci GSM, ale ostatecznie zostały połączone i dzięki neutralności technologicznej zapisanej w rezerwacji częstotliwości i pozwoleniach radiowych w tej chwili służą do budowy pierwszej w Polsce komercyjnie oferowanej usługi LTE typu FDD sprzedawanej hurtowo innym operatorom.

Bezpłatny dostęp do internetu – jak to działa?

Bezpłatny Dostępu do Internetu (BDI) udostępniany przez Polkomtel Sp. z o.o. mogą zamówić osoby pełnoletnie, legitymujące się ważnym dokumentem tożsamości. Każda osoba zgodnie z Regulaminem może posiadać jedną kartę SIM. Następnie Warto zapoznać się z Regulaminem Bezpłatnego Dostępu do Internetu oraz mapą zasięgu. Kolejny krok to złożenie zamówienia na kartę SIM. Aktualnie realizacja zamówienia odbywa się w ciągu 14 dni roboczych od momentu otrzymania kompletnych dokumentów. I już można się cieszyć bezpłatnym internetem, choć o niskim transferze rzecz jasna.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!