Powerbank do smartfona - czym kierować się przy wyborze?

Powerbank to małe urządzenie, które nie raz uratowało użytkownikom smartfonów “życie” w długiej podróży. Powerbank nie tylko potrafi naładować telefon, ale każde urządzenie, które posiada wejście USB. Czym kierować się przy wyborze tego małego gadżetu? Sprawdźmy!

  • Michał Górecki
  • /
  • 30 września 2021

Powerbank — dlaczego warto!

Powerbank to mały akumulator, który potrafi naładować każde urządzenie z wejściem USB np. przenośną konsole do gier, czytnik e-booków oraz oczywiście smartfon. Wybierasz się w długą podróż i chcesz relacjonować całą drogę za pomocą smartfona? Wracasz z pracy i masz ochotę posłuchać muzyki na telefonie? A może właśnie przeprowadzasz ważną rozmowę przez telefon? Bateria jednak wskazuje niski poziom naładowania i telefon się wyłączy. Jest wiele takich chwil w życiu, kiedy smartfon się rozładuje i ten czas zawsze jest nieodpowiedni. Z pomocą przychodzi właśnie powerbank, który naładuje Twój telefon, gdziekolwiek będziesz. 

Najlepsze powerbanki na rynku oferują dużą pojemność oraz odpowiednie natężenie prądu i moc, które powinno wynosić 2A lub 3A oraz minimum 15-18 W — takie parametry wpływają na szybsze naładowanie urządzenia. Godne polecenia powerbanki mają minimum 10 000 mAh pojemności. 

BDO – kto musi się wpisać?BDO – kto musi się wpisać?Michał Górecki

Przed zakupem powerbanku należy zaznajomić się jaką technologię wspiera Twój smartfon, a później wyszukać ją w powerbanku — chodzi tutaj na przykład o Fast Charge lub Quick Charge, ale również o rodzaj wejścia USB. Nie tylko parametry są ważne — warto zwrócić uwagę na obudowę. Urządzenie jest małych rozmiarów i jego waga nie jest duża — metalowa obudowa delikatnie dociąży powerbank oraz jest trwalsza niż plastikowa. 

Powerbanki godne polecenia

Redmi Fast Charger Power Bank to jeden z tańszych urządzeń, ale zaskakuje swoją jakością. Powerbank wyposażony jest w akumulator o pojemności aż 20 000 mAh, a 18 W mocy naładuje telefon w bardzo krótkim czasie. Pojemność jaką oferuje to urządzenie zapewnia od 3 do 5 pełnego naładowania smartfona. Wbudowane ma, aż cztery wejścia USB: dwa gniazda USB-A i po jednym gnieździe typu USB-C oraz MicroUSB — co pozwala na ładowanie w tym samym czasie, aż czterech urządzeń na raz. 

Xiaomi Mi Power Bank 3 Pro to urządzenie z wyższej półki z dziewięcioma rodzajami zabezpieczeń. Wyposażony jest w akumulator o pojemności 20 000 mAh i trzy gniazda USB (dwa USB-A i jeden port USB-C). Gniazdo USB-C zapewnia szybkie ładowanie, dzięki mocy 45 W — w szybki sposób można naładować smartfon. Obudowa powerbanka wykończona jest w bardzo eleganckim stylu. 

Green Cell GC PowerPlay20 to jeden z najlepszych powerbanków, które idealnie sprawdzi się do ładowania smartfonu, ale również innych urządzeń takich jak laptop.  W urządzeniu zamontowany jest akumulator o pojemności 20 000 mAh. W testach przeprowadzonych na tym modelu uznano, że gniazdo USB-C jest bliskie doskonałości. Powerbank ma też wiele funkcji, które chronią przed przegrzaniem, przepięciem czy przeładowaniem. 

Podsumowując, powerbank musi być dobrany pod kątem obsługiwanej technologii przez smartfon. Duża pojemność akumulatora zapewnia możliwość kilkukrotnego naładowania smartfona, a Ty nie musisz się już martwić, że telefon Ci się rozładuje.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!