Problemy z zakupem PlayStation 5 i Xbox X? Nintendo Switch też nie kupicie

rnSzef Nintendo ostrzega przed niedoborami Nintendo Switch w nadchodzących miesiącach. Biorąc pod uwagę, że nadal występują problemy z zakupem PS5 i Xbox X, gracze nie mają łatwych miesięcy.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 29 grudnia 2021

Większość krajów na świecie już zakończyła szaleństwo obdarowywania z okazji świąt Bożego Narodzenia czy po prostu Xmas, ale pod większością choinkę graczy nadal brakuje wymarzonych konsol najnowszej generacji. Dotyczy to zarówno sprzętu od Sony jak i Microsoftu. Okazuje się, że do tego koncertu niedostępności wkrótce dołączy Nintendo.

Chcesz kupić Nintendo Switch?

Lepiej się pospieszPrezes Nintendo, Shuntaro Furukawa, ostrzega przed niedoborami Nintendo Switch w nadchodzących miesiącach. „Dostawy głównego urządzenia do konsol Nintendo Switch mogą ulec stagnacji po początku 2022 roku” – poinformowały japońskie media o czym donosi serwis wccftech.com. Tym samym nie dość, że trudno złapać w sklepie w normalnej cenie konsole PS5 czy nowego Xboxa, a tu nawet z Nintendo Switch będą problemy. Oczywiście wszystkiemu ba być winny niedobór chipów i półprzewodników oraz zamieszanie z łańcuchem dostaw. Samo Nintendo obniżyło prognozy sprzedaży konsoli ponad 1,5 mln sztuk.Nintendo sprzedało na świecie niemal 100 milionów sztuk konsoli Switch, w 2021 roku pojawiła się nowa generacja tego urządzenia.

PlayStation 5 — dlaczego nadal są problemy z zakupem konsoli?

Problemy z brakami magazynowymi PS5 trwaj. Zakup konsoli firmy Sony nadal stanowi duży problem, a w większości krajów są poważne niedobory tego produktu. Popyt na najnowszą generację nie maleje. Jeszcze w listopadzie 2021 roku sprzedano większość zapasów magazynowych. Kilka procent produkcji wypuszczono pod koniec roku, na okres świąteczny. To bardzo zabolało wielu graczy na świecie, którzy planowali zakup konsoli pod choinkę. Nie ma żadnej gwarancji, że więcej urządzeń Sony „rzuci” na rynek w 2022 roku.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Czy gry tworzone na konsole 5. generacji uruchomią się na PS4 i urządzeniach z rodziny Xbox One?Czy gry tworzone na konsole 5. generacji uruchomią się na PS4 i urządzeniach z rodziny Xbox One?Michał Górecki

Dlaczego nie można kupić PlayStation 5

Dlaczego Sony jak i nawet Microsoft miały rzeczywiste i długotrwałe problemy z wyprodukowaniem odpowiedniej liczby urządzeń i wypuszczenia ich na rynek? Powodów takiego stanu rzeczy jest co najmniej kilka. Po pierwsze Sony wielokrotnie przekładało premierę konsoli, co powodowało znużenie wśród fanów. Dlatego nie mając pełnych magazynów wyprodukowanego urządzenie, uruchomiło wcześniej promocję i planowane wypuszczenie konsoli na rynek.

Druga kwestia, niemniej ważna to brak dostępnych na rynku podzespołów.W wyniku ogromnego zainteresowania inwestycjami w kryptowaluty na rynku brakuje kart graficznych. W zasadzie większość podzespołów produkowanych przez światowe koncerny znika z rynku od razu, ale w przypadku kart graficznych uderza to bezpośredni w produkcję konsol. Zresztą zainteresowanie kopaniem bitcoinów uderza w większość branż, gdzie wykorzystuje tego typu narzędzia. Chipów brakuje już do samochodów, urządzeń elektronicznych czy nawet produktów AGD.

Pandemia zaszkodziła PlayStation 5

Kolejna kwestia to pandemia oraz jej wpływ na łańcuch dostaw. Wiele firm ze względu na pandemię koronawirusa i zakażenia wśród pracowników oraz obostrzenia antycovidowe musiało wstrzymać lub ograniczyć produkcję. Także w Azji gdzie produkowaną jest większość podzespołów do konsol Sony. Ponadto pandemia wpłynęła bezpośrednio na możliwość skutecznego pakowania, rozsyłania i przewożenia zarówno samych podzespołów jak i gotowych urządzeń. To samo dotyczyło dostaw bezpośrednio do sklepów.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!