Przecinał światłowody. Grozi mu nawet 8 lat więzienia

To nie był sabotaż, to był akt wandalizmu – tak policjanci z Głogowa Małopolskiego określają działania 44-latka, który jest podejrzewany o dwukrotne przecięcie kabla światłowodowego. Grozi mu za to nawet 8 lat więzienia. 

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 30 listopada 2022

Uszkodzony przewód światłowodowy

Policja z Głogowa Małopolskiego (Podkarpackie) otrzymała informację o uszkodzeniu przewodu telekomunikacyjnego w technologii światłowodowej. Miało do niego dojść w pobliskiej miejscowości Lipie. Zawiadomienie w tej sprawie złożył przedstawiciel firmy, która układała przewód.

Do pierwszego zdarzenia doszło 6 listopada. Wówczas, nieznany sprawca w okolicach strefy ekonomicznej odkopał, a potem przerwał kabel światłowodowy. Policja potwierdziła ten fakt i wykonała niezbędne czynności. Sześć dni później do miejscowego komisariatu wpłynęło kolejne zawiadomienie o takim samym zdarzeniu. Miało to miejsce na sąsiedniej działce. 

Kolejne miejscowości z zasięgiem 4G od PlayKolejne miejscowości z zasięgiem 4G od PlayMichał Górecki

Bezczelny akt wandalizmu

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Aby utrudnić zlokalizowanie uszkodzenia sprawca zasypywał wykonane otwory. W obu przypadkach doprowadziło to do zakłócenia działania linii telekomunikacyjnej do jednego z odbiorców” – relacjonuje policja z Głogowa Małopolskiego.

44-latek z zarzutami

Informacje, które zebrali mundurowi pozwoliły na wytypowanie dwóch mężczyzn, którzy mogli dopuścić się tego czynu. To 36 i 44-latek z gminy Głogów Małopolski. Najpierw zatrzymano ich do wyjaśnienia. Teraz okazało się, że choć obaj byli w miejscu zdarzenia, to jednak aktu wandalizmu dokonał starszy z nich. 36-latka przesłuchano więc jako świadka zdarzenia. 

Uszkodzenie sieci telekomunikacyjnej – jaka kara?

Ostatecznie zarzuty przedstawiono wyłącznie 44-latkowi, który w czasie przesłuchania przyznał się do uszkodzenia przewodów.Na podstawie dowodów zebranych przez policję, mężczyzna usłyszał zarzut dwukrotnego uszkodzenia sieci telekomunikacyjnej, które spowodowało zakłócenia jej działania. W związku z czynem, jakiego się dopuścił, mieszkańcowi gminy Głogów Małopolski grozi kara sięgająca ośmiu lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!