realme 9 Pro w wersji „Kameleon”

Premiera serii realme 9 Pro już wkrótce. Smartfony będą wyposażone w niepowtarzalną obudowę Light Shift.

  • Michał Górecki
  • /
  • 15 lutego 2022

Producent smartfonów, firm realme, zaprezentowała wygląd swojej najbardziej oczekiwanej serii – realme 9 Pro. Zaprojektowany przez Light Shift Design, realme zachwycił pierwszym w Europie smartfonem typu „kameleon”.

Seria realme 9 Pro z oficjalną datą premiery

Pierwszy smartfon premium ze średniej półki wyposażony we flagowy aparat Sony IMX766 OIS, pojawi się w Europie już 16 lutego. realme po raz kolejny prezentuje nową technologię premium, zgodnie z duchem marki "Dare to Leap". realme 9 Pro+ jest pierwszym smartfonem w średnim przedziale cenowym, wyposażonym w aparat Sony IMX766 OIS.

Wysokiej klasy sensor obrazu Sony IMX766 posiada wyjątkowo duży rozmiar 1/1,56 cala i znaczną powierzchnię pikseli. Jednak to nie wszystko, obiektyw OIS zapewnia użytkownikom również niezwykłą jakość obrazu.

Seria realme 9 Pro, najnowsze osiągnięcie linii produktów flagowych realme, przyniesie wiele nowych i przełomowych doświadczeń w średnim przedziale cenowym.

Pierwszy w Europie smartfon „Kameleon”

Kolor pełen wdzięku — Sunrise Blue w obu produktach z serii 9 Pro — będzie wyposażony w Light Shift Design, w którym tylna obudowa zmienia kolor z niebieskiego na czerwony w ciągu pięciu sekund, pod wpływem światła słonecznego lub ultrafioletowego, i z powrotem do niebieskiego — gdy zostanie osłonięta przed światłem słonecznym. Zasługę trzeba przypisać fotochromizmowi i organicznym materiałom fotochromowym OCA, dzięki którym tylna obudowa może zmieniać kolor po oświetleniu promieniami ultrafioletowymi.

Uzyskanie efektu kameleona na obudowie smartfonów wymagało zastosowania całej serii rozwiązań produktowych: od doboru grubości warstwy zmieniającej kolor i sposobu, w jaki kolory się zmieniają, po mocowanie szkła na obudowie i długość konwersji.

realme GT 2 Pro. Prezentacja możliwości nowego flagowca marki realmerealme GT 2 Pro. Prezentacja możliwości nowego flagowca marki realmeMikołaj Frączak

Aby osiągnąć efekt końcowy, przeprowadzono ponad 200 prób, takich jak „zmiana” struktury molekularnej, dzięki której materiał zmienia kolory i szybko blednie. Firma realme najpierw stworzyła pionierski proces oparty na dwóch warstwach fotochromowych, a następnie dodała organiczną warstwę kompozytową do warstwy fotochromowej i szkła, co nie tylko gwarantuje przyczepność, ale także zwiększa współczynnik oddawania barw o 40 procent.

Poza olśniewającym designem, realme 9 Pro wyróżnia się również lekkością i wagą, ponieważ ma zaledwie 7,99 mm grubości i waży 182 g, co sprawia, że jest to najcieńszy spośród wszystkich produktów realme dostępnych na rynku.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Według najnowszego raportu Strategy Analytics, „numerowane” serie realme odnotowały wolumen przesyłek na poziomie 40 milionów, a w 2021 roku w Europie osiągnęły wzrost o 570 procent w porównaniu do roku 2020. Europa będzie również PIERWSZYM rynkiem, na którym w najbliższych tygodniach ukaże się nowa seria realme 9 Pro. Więcej informacji wkrótce!

Realme wyznacz trendy

realme zostało założone w maju 2018 roku, stając się najszybciej rozwijającą się marką smartfonów na świecie. Ambicją realme jest wyznaczenie trendów i dostarczanie młodym ludziom produktów gwarantujących niezapomniane wrażenia. Smartfony oraz urządzenia AIoT od realme wyróżniają się nie tylko eleganckim i minimalistycznym designem czy wysoką wydajnością, ale również przystępnymi cenami.

Obecnie realme jest najszybciej rozwijającą się marką smartfonów, która weszła na rynki ponad 18 krajów, takich jak Chiny, Indie, Indonezja, Wietnam, Tajlandia, Malezja, Pakistan, Egipt itp., a od maja 2019 r. uruchomiła działalność w regionach europejskich. W Polsce realme obecne jest od kwietnia 2020 roku, a już w drugim kwartale 2021 była w TOP 3 dostawców smartfonów w kraju. W niecałe trzy lata, a więc w rekordowo krótkim czasie, marka realme sprzedała 100 milionów smartfonów na całym świecie, co pozwoliło jej zachować tytuł najszybciej rozwijającego się producenta smartfonów.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!