realme GT 2 Pro. Prezentacja możliwości nowego flagowca marki realme

realme oficjalnie zaprezentowało trzy innowacyjne rozwiązania technologiczne dla serii realme GT 2. Model GT 2 Pro, a więc pierwszy flagowiec realme należący do klasy premium, zostanie wyposażony m.in. w obudowę wykonaną z bio-polimeru, ultraszerokokątny aparat 150° oraz zupełnie nowy system komunikacji.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 18 stycznia 2022

realme GT 2 Pro, jak przystało na flagowca klasy premium, napędzany przez procesor Snapdragon 8 Gen 1 — najnowszy i najwydajniejszy układ SoC w ofercie koncernu Qualcomm. Wśród innowacyjnych rozwiązań, które zadebiutują na pokładzie realme GT 2 Pro znajdzie się również moduł fotograficzny wyposażony w ultraszerokokątny obiektyw z polem widzenia aż 150°.

Smartfon będzie też oferował niezwykle zaawansowane możliwości komunikacyjne, dzięki wykorzystaniu 12 dookolnych anten sieci komórkowej (HyperSmart) oraz integracji w urządzeniu wzmacniacza sygnału Wi-Fi oraz nowej generacji modułu NFC.Pierwszy na świecie bio-polimer o mistrzowskim wzornictwie

Innowacyjny design

realme GT 2 Pro wyróżnia się minimalistycznym, zorientowanym na zrównoważony rozwój designem. Stworzony przez słynnego japońskiego projektanta Naoto Fukasawę styl, nazwany Paper Tech Master Design, to pierwszy na świecie przykład zastosowania w smartfonie materiału pochodzenia biologicznego.

Obudowa smartfona realme GT 2 Pro została wykonana z bio-polimeru firmy SABIC, który stanowi przyjazną środowisku alternatywę dla surowców kopalnych przyczyniających się do globalnego ocieplenia. Surowiec uzyskał międzynarodowy certyfikat ISCC (International Sustainability and Carbon Certification), a także spełnia normy środowiskowe: REACH, RoHS czy EPEAT. Konstrukcja realme GT 2 Pro pozwoliła zredukować całkowity udział plastiku w obudowie smartfona z 21,7% do zaledwie 0,3%.

Ultraszerokokątny aparat 150° z trybem rybiego oka

Ultraszerokokątne obiektywy są często wykorzystywane w fotografii pejzażu oraz architektury, ponieważ umożliwiają uchwycenie na jednym zdjęciu znacznie szerszej perspektywy. realme GT 2 Pro jako pierwszy smartfon na rynku zaoferuje pole widzenia wynoszące 150°. W stosunku do modułu głównego aparatu (84°) to aż o 278% szersza perspektywa na jednej fotografii.

Czym jest technologia 5G Standalone?Czym jest technologia 5G Standalone?Mikołaj Frączak

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

realme opracowało również dedykowany dla tego nowego obiektywu tryb rybiego oka (fisheye). Pozwala on uzyskać imponującą perspektywę kuli i wyjątkową głębię ostrości w połączeniu z szerokim polem widzenia.

Komunikacja na miarę XXI wieku i 360° NFC

W realme GT 2 Pro wykorzystany został system Antenna Array Matrix oferujący aż trzy technologiczne innowacje: przełączanie pomiędzy antenami w trybie HyperSmart, wbudowany wzmacniacz sygnału Wi-Fi oraz NFC o pokryciu 360°.Autorska technologia HyperSmart została zaprojektowana przez realme z wykorzystaniem aż 12 dookólnych anten sieci komórkowej. Dzięki temu smartfon GT 2 Pro jest w stanie inteligentnie oceniać siłę sygnału i dynamicznie wybierać tą, która w danym momencie gwarantuje najlepszą jakość łączności – również w paśmie 5G.

Komunikację z otoczeniem poprawia również wzmacniacz sygnału sieci Wi-Fi zbudowany wokół nowej, symetrycznej anteny. Testy przeprowadzone przez realme pokazały, że to rozwiązanie poprawia stabilność sygnału o 20% w porównaniu z asymetryczną konstrukcją anteny Wi-Fi.

realme GT 2 Pro integruje również dwie górne anteny komórkowe z modułem NFC. W efekcie obszar wykrywania sygnału jest większy o 500%, a odległość na jaką smartfon oferuje komunikację NFC wzrosła o 20%. Cała górna część realme GT 2 Pro – włączając w to front urządzenia – wykrywa sygnał NFC z każdego kierunku. Dzięki temu płatności zbliżeniowe mogą być jeszcze łatwiejsze, a parowanie akcesoriów ze smartfonem będzie szybsze i bardziej niezawodne.

Źródło: realme

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!