Samsung odświeża linię telewizorów. Czym jest NEO QLED?

Telewizory Samsung Neo QLED na 2022 rok z najlepszym w ofercie flagowym QN900B przynoszą kolejne udoskonalenia w zakresie obrazu i dźwięku, aby zapewnić widzom kinowe wrażenia w domu. Modele z nowej linii już niebawem dostępne będą w przedsprzedaży w Polsce.

  • Michał Górecki
  • /
  • 11 marca 2022

W ramach serii Neo QLED można spodziewać się najlepszych telewizorów Samsung o rozdzielczości 8K oraz Neo QLED 4K. W ofercie znajdzie się siedem serii z ekranami o przekątnej od 43 do 85 cali, aby jak najlepiej dopasować się do potrzeb widzów. Od dziś do 21 marca można zarejestrować się na neoqled-premiera.samsung.pl, by na bieżąco otrzymywać informacje dotyczące serii Neo QLED, w tym m.in. poznać datę startu przedsprzedaży.

Samsung Neo QLED 2022

Tegoroczne modele Neo QLED przynoszą wiele nowości, takich jak technologia Quantum Mini LED z podniesioną skalą luminacji, która poprzez precyzyjną kontrolę podświetlenia odpowiada za lepsze odwzorowanie szczegółów czy zaprojektowany na nowo Smart Hub, który ułatwi codzienną obsługę i pozwoli spersonalizować ustawienia. Wprowadzone zmiany obejmują między innymi ulepszony interfejs użytkownika, który pozwoli jeszcze łatwiej odkrywać nowe treści.

Telewizory Neo QLED z oferty na rok 2022 zyskały tryb Komfort dla Oczu, który dzięki wbudowanemu czujnikowi światła i informacjom o porze dnia automatycznie dostosowuje jasność i tonację ekranu. W miarę jak zmienia się światło otoczenia, ekran reguluje poziom jasności, oferując cieplejszą tonację i odpowiednio dostosowując poziom niebieskiego światła.

Nowe modele są pierwszymi telewizorami Samsung kompatybilnymi z technologią Dolby Atmos, dzięki której widzowie mogą cieszyć się wrażeniami dźwiękowymi dostępnymi dotąd jedynie w kinie. Dolby Atmos, w połączeniu z wielokanałowymi wbudowanymi głośnikami, zapewnia porywający dźwięk. Wrażenia spotęgują dodatkowe funkcje, taki jak Q-Symphony czy Dźwięk Podążający za Obiektem (OTS).

Nowości ekranowe od Samsunga na CES 2022

Wśród zaprezentowanych nowości były ekrany MICRO LED oraz telewizory Neo QLED i lifestyle’owe, wykorzystujące innowacyjne rozwiązania w zakresie jakości obrazu, technologii dźwięku i inteligentnych funkcji.

Jak usunąć konto na Facebooku?Jak usunąć konto na Facebooku?Michał Górecki

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Telewizory Neo QLED zoptymalizowano przy pomocy nowego Smart Huba umożliwiającego inteligentny dobór treści, gaming w chmurze, wideorozmowy, ekranowy multitasking, korzystanie z NFT i nie tylko. Rozszerzona oferta oraz akcesoria dostarczą więcej opcji personalizacji, dzięki której wrażenia wizualne i dźwiękowe będą jeszcze lepiej dostosowane do preferencji użytkownika.

MICRO LED: Najdoskonalsza technologia wyświetlania

Ten najnowocześniejszy wyświetlacz Samsung oferuje najlepszą w swojej klasie jakość obrazu za sprawą 25 milionów diod LED wielkości mikrometra indywidualnie generujących światło i kolor, co przekłada się na niezwykle wciągające wrażenia wizualne o imponującej głębi, żywych barwach oraz podwyższonej wyrazistości i kontraście. Podczas CES 2022 Samsung zaprezentuje MICRO LED w trzech rozmiarach: 110”, 101” i 89”.

Poza innowacjami sprzętowymi MICRO LED z oferty na rok 2022 obsługuje także 20-bitową głębię skali szarości. Oznacza to, że ekran jest w stanie odwzorować każdy detal sceny, oferując przy tym maksymalnie szczegółową kontrolę. Jest to możliwe m.in. dzięki sterowaniu jasnością i kolorem, które obejmuje ponad milion poziomów, gwarantując tym samym wrażenia w jakości HDR. Ekran wyświetla ponadto 100 proc. gamy barw DCI i Adobe RGB, co przekłada się na olśniewające, wiernie odtworzone kolory. A jeśli dodamy do tego minimalistyczny design, w ramach którego ekran zajmuje aż 99,99 proc. przodu urządzenia, przekonamy się, że MICRO LED zapewnia prawdziwie rewolucyjne doświadczenia z oglądania.

Źródło: Samsung

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!