Sony wprowadza prawdziwą innowację wśród słuchawek. Jak działają LinkBuds?

Opracowany przez Sony przetwornik o unikatowej formie pierścienia przepuszcza dźwięki z zewnątrz, pozwalając połączyć świat online i offline. Tym właśnie charakteryzują się najnowsze słuchawki od Sony.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 17 lutego 2022

LinkBuds — nowy sposób, by słuchać ulubionych nagrań

Firma Sony proponuje nowy sposób, by słuchać ulubionych nagrań, a zarazem cieszyć się ważnymi momentami życia: nowe, prawdziwie bezprzewodowe słuchawki LinkBuds. To innowacyjne urządzenie pozwala przez cały czas utrzymywać łączność ze światem online i wiedzieć, co dzieje się dokoła. Jest to możliwe dzięki konstrukcji w formie pierścienia, która przepuszcza dźwięki z zewnątrz, bardzo małym wymiarom, znakomitemu dopasowaniu, kryształowo czystemu dźwiękowi i wysokiej jakości rozmów telefonicznych.

Dzięki niepowtarzalnej konstrukcji słuchawek LinkBuds oraz technologiom czujników i dźwięku przestrzennego firma Sony zapewnia nowe wrażenia dźwiękowe, na przykład gry z rozszerzoną rzeczywistością, nowe możliwości pracy z domu, nawigację dźwiękową z rozszerzoną rzeczywistością i szybki dostęp do muzyki.

LinkBuds — stały kontakt z każdym ze światów użytkownika

Słuchawki LinkBuds mają niepowtarzalną formę pierścienia. Pozwalają słyszeć, co dzieje się wokół, bez pogorszenia warunków słuchania. Nowy, pierścieniowy przetwornik akustyczny z otworem w środku membrany przepuszcza dźwięki z zewnątrz i zapewnia ich dobrą słyszalność. W rezultacie podczas rozmowy przez telefon użytkownik usłyszy, że ktoś go woła, a rozmawiając ze znajomymi, może słuchać muzyki. Dzięki nowej konstrukcji słuchawki LinkBuds doskonale sprawdzą się w wielu zastosowaniach, takich jak praca z domu, gra czy słuchanie muzyki.

Słuchawki LinkBuds są tak małe i ergonomiczne, że można się z nimi w ogóle nie rozstawać. Ważą zaledwie cztery gramy — to prawdziwy cud miniaturyzacji. W przeciwieństwie do standardowych słuchawek ochronna powłoka membrany jest zintegrowana z obudową, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca. Słuchawki opracowano z wykorzystaniem obszernych danych o kształtach uszu, gromadzonych od czasu wprowadzenia przez Sony w 1982 roku pierwszych na świecie słuchawek dousznych. Dzięki temu użytkownik niemal nie zauważa ich obecności i może z powodzeniem nosić je każdego dnia przez cały dzień.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Sony Walkman powraca. Jak wygląda nowy odtwarzacz muzyczny klasy premium?Sony Walkman powraca. Jak wygląda nowy odtwarzacz muzyczny klasy premium?Mikołaj Frączak

LinkBuds — kryształowo czysty dźwięk

Podczas rozmów przez telefon można uniknąć zakłóceń i doskonale słyszeć rozmówcę. Jest to rezultat zastosowania technologii precyzyjnego przechwytywania głosu, przetwarzającej sygnał mowy z wykorzystaniem zaawansowanych technik. Algorytm redukcji hałasu firmy Sony tłumi dźwięki z zewnątrz i wyraźnie wydobywa głos. Algorytm ten powstał dzięki sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowemu z użyciem ponad 500 milionów próbek głosu. Słuchawki LinkBuds pozwalają więc prowadzić swobodnie rozmowę pomimo otaczającego hałasu.

Słuchawki LinkBuds zapewniają wysoką jakość dźwięku. System DSEE (Digital Sound Enhancement Engine) przywróci wysoką jakość utworom poddanym kompresji stratnej. Zintegrowany procesor Sony V1 odtwarza wszystkie detale brzmienia i do minimum ogranicza zniekształcenia, zapewniając niezwykły autentyzm słuchanej muzyki i wspaniałe brzmienie ulubionych wykonawców. Specjalnie zaprojektowany, 12-milimetrowy przetwornik akustyczny w kształcie pierścienia wytwarza bogaty, dobrze zrównoważony dźwięk.

Funkcja adaptacyjnej regulacji głośności automatycznie dostosowuje głośność do poziomu dźwięków w miejsca słuchania, dzięki czemu muzyka staje się elementem otoczenia. W rezultacie słuchane utwory mają dobrze dobraną głośność w różnych warunkach i pozostają w harmonii z dźwiękami z otoczenia.

Łatwe parowanie Bluetooth dzięki funkcjom Fast Pair i Swift Pair

Słuchawki LinkBuds obsługują nową, bardzo przydatną funkcję Google Fast Pair, umożliwiającą bezproblemowe parowanie z urządzeniami z systemem Android, a także odszukanie słuchawek. Funkcja Swift Pair ułatwi natomiast parowanie z tabletem lub komputerem z Windows 11 lub Windows 10.

Szybki dostęp do muzyki

Funkcja „Szybki dostęp” pozwala skonfigurować słuchawki LinkBuds do wznawiania odtwarzania z serwisu Spotify kilkoma stuknięciami, bez dotykania smartfona.

Microsoft Soundscape — dodatkowe możliwości poznawania otoczenia

Słuchawki LinkBuds są zgodne z aplikacją Microsoft Soundscape. Dzięki temu użytkownicy mogą słyszeć nie tylko naturalne odgłosy z otoczenia, ale także sygnały dźwiękowe i powiadomienia o budynkach lub skrzyżowaniach. Wbudowany kompas i czujniki żyroskopowe pozwalają określić, w którą stronę zwrócona jest głowa, i słyszeć dźwięki z tego kierunku bez trzymania smartfona.

Źródło: SONY

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!