Sony Walkman powraca. Jak wygląda nowy odtwarzacz muzyczny klasy premium?

Sony wprowadza dwa nowe odtwarzacze muzyczne Walkman klasy premium, w tym model Signature Series NW-WM1ZM2.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 10 lutego 2022

Walkman premium wkrótce w Polsce

Firma Sony zapowiedziała dwa nowe odtwarzacze muzyczne klasy premium: NW–WM1ZM2 i NW-WM1AM2. Dzięki nim słuchanie muzyki o wysokiej rozdzielczości osiągnie nowy poziom, który usatysfakcjonuje najbardziej wybrednych audiofilów.

Oba modele współpracują z sieciami Wi-Fi, umożliwiają zatem pobieranie i streaming muzyki z niewyczerpanej oferty, dodatkowo zwiększając przyjemność ze słuchania.

Czystsze materiały, czystszy dźwięk

Obudowa odtwarzacza NW-WM1ZM2 jest wykonana z pozłacanej miedzi beztlenowej (OFC), oczyszczonej do 99,99 proc. Użycie tego materiału zwiększa sztywność i powiększa masę elektryczną obwodów cyfrowych. W rezultacie powstaje czysty, rozległy dźwięk, a każdy instrument brzmi jak na żywo.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Odtwarzacz NW-WM1AM2 ma ramkę ze stopu aluminium. Pełni ona funkcję sztywnej obudowy i chroni urządzenie przed różnymi rodzajami zakłóceń, w tym elektrycznymi. Rezultat to bardziej stabilny dźwięk o wysokiej jakości.

Wierna reprodukcja dźwięku

Odtwarzacze NW-WM1ZM2 i NW-WM1AM2 są wyposażone we wzmacniacze cyfrowe S-Master™ HX, opracowane specjalnie do odtwarzaczy Walkman. Te w pełni cyfrowe wzmacniacze niezwykle czysto odtwarzają bogaty, pełny dźwięk. Do poprawy brzmienia przyczynia się dodatkowo wysokiej jakości lut bezołowiowy.

Czerpiąc inspirację z pionierskiego modelu DMP-Z1, konstruktorzy obu odtwarzaczy zastosowali jeszcze mocniejsze niż w poprzednich modelach zasilacze obwodu analogowego i cyfrowego.

Idealna integralność sygnału

Aby zapewnić gładkość i dużą moc dźwięku z odtwarzacza NW-WM1ZM2, do połączenia podstawy wzmacniacza z symetrycznym gniazdem słuchawkowym użyto grubego przewodu KIMBER KABLE®, tak jak w renomowanym modelu DMP-Z1. Wszystko po to, by sygnał audio miał jak najlepszą jakość, a słuchacz mógł pozostać sam na sam z muzyką.

Składany smartfon — czy warto w niego inwestować?Składany smartfon — czy warto w niego inwestować?Michał Górecki

W pełni wykorzystana muzyka z każdego źródła

Odtwarzacze NW-WM1ZM2 i NW-WM1AM2 są wyposażone w system remasteringu DSD, którego działanie polega na przekształcaniu sygnału audio w formacie PCM (Pulse Code Modulation) na sygnał DSD (Direct Stream Digital) 11,2 MHz.

Oba nowe modele Walkman są zgodne z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości i wyposażone w gniazdo symetryczne, dzięki czemu umożliwiają słuchanie ulubionych nagrań tak, jak tego chciał wykonawca.

Muzyka w ruchu

Odtwarzacze NW-WM1ZM2 i NW-WM1AM2 współpracują z sieciami Wi-Fi, co w połączeniu z platformą Android 11 oznacza dostęp do olbrzymiego katalogu gatunków i wykonawców z całego świata. Użytkownik może pobierać utwory z internetowych serwisów muzycznych lub słuchać muzyki w streamingu. Do odtwarzacza można również podłączyć komputer, by przesyłać utwory i listy odtwarzania z własnej kolekcji.

Zoptymalizowana funkcjonalność

Obsługę nowych odtwarzaczy ułatwia powiększony do 5,0 cali (12,7 cm) wyświetlacz dotykowy, którego rozdzielczość wzrosła do HD (High Definition). Użytkownik może ponadto dostosować zawartość głównego ekranu odtwarzacza Walkman® do własnych potrzeb i upodobań.

Aby zapewnić pełną swobodę słuchania muzyki w każdym miejscu, oba modele mogą nieprzerwanie odtwarzać nagrania o wysokiej rozdzielczości FLAC 96 kHz nawet przez 40 godzin.

Szybkie przesyłanie plików z muzyką i podłączanie różnych urządzeń umożliwia port USB Type-C w obu modelach.

Odtwarzacz NW-WM1ZM2 ma 256 GB wbudowanej pamięci, a NW-WM1AM2 — 128 GB. Oba modele są ponadto wyposażone w gniazdo na kartę microSD, pozwalają więc stale mieć ze sobą nawet największą kolekcję nagrań.

Dostępność

Odtwarzacze NW-WM1ZM2 i NW-WM1AM2 będą dostępne od kwietnia 2022 r.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!