Jak będzie wyglądał PlayStation VR2? Sony oficjalnie zaprezentowało zestaw

Sony na swoim blogu zaprezentowało swój najnowszy projekt – headset i kontrolery PlayStation VR2.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 23 lutego 2022

PlayStation VR2 – oficjalnie zaprezentowane

Wiemy już jak wygląda ostateczna wersja headsetu PlayStation VR2, wraz z zaktualizowanym i ostatecznym obrazem projektu nowego kontrolera PlayStation VR2 Sense. Oba urządzenia świetnie ze sobą korespondują. Okrągły kształt kuli reprezentuje 360-stopniowy widok, jaki odczuwają gracze, gdy wchodzą do świata wirtualnej rzeczywistości, więc ten kształt dobrze go oddaje.

PlayStation VR2 — projekt

Projekt gogli PS VR2 został również zainspirowany wyglądem rodziny produktów PS5. — Kiedy nasz zespół projektowy tworzył konsolę PS5, miał również na myśli gogle VR nowej generacji, więc zauważysz pewne podobieństwa w wyglądzie i działaniu. Konsola PS5 ma płaskie krawędzie, ponieważ ma być wyświetlana na płaskiej powierzchni, podczas gdy większy nacisk położono na dodanie okrągłości do projektu gogli PS VR2, ponieważ ma zapewniać stały kontakt z ludźmi, podobnie jak zaokrąglone krawędzie konsoli PS5, kontroler DualSense czy zestaw słuchawkowy Pulse 3D – czytamy na blogu.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Celem Sony jest stworzenie zestawu słuchawkowego, który nie tylko stanie się atrakcyjną częścią wystroju salonu, ale także pozwoli zanurzyć się w świecie gry, aż do momentu, w którym prawie zapomnimy, że używamy headsetu do VR lub kontrolera.

PlayStation VR2 – świetna ergonomia

Firma zwróciła bardzo dużą uwagę na ergonomię zestawu słuchawkowego i przeprowadzono szeroko zakrojone testy, aby zapewnić wygodę dla różnych rozmiarów głowy. — Otrzymaliśmy już wiele pozytywnych opinii na temat ergonomii pierwszych gogli PS VR dzięki starannemu wyważeniu wagi zestawu i zastosowaniu prostego pałąka, który można regulować. Zachowaliśmy tę samą koncepcję w przypadku gogli PS VR2 – czytamy na blogu. Inne funkcje, takie jak regulowany zakres zestawu słuchawkowego, który umieszcza obszar zasięgu bliżej lub dalej od twarzy, oraz umiejscowienie stereofonicznego gniazda słuchawkowego również pozostają takie same, więc gracze będą z nim zaznajomieni.

OPPO Find N. Oto, jak wygląda pierwszy składany smartfon firmyOPPO Find N. Oto, jak wygląda pierwszy składany smartfon firmyMikołaj Frączak

PlayStation VR2 – nowe funkcje

W przypadku gogli PS VR2 poszło o kilka kroków dalej, dodając nowe funkcje, takie jak pokrętło regulacji obiektywu, dzięki czemu użytkownicy mają dodatkową opcję dopasowania odległości obiektywu między oczami, aby zoptymalizować swój widok. Stworzono również smuklejszą konstrukcję z nieznaczną redukcją wagi — nawet z nowymi dodanymi funkcjami, takimi jak nowy wbudowany silnik do sprzężenia zwrotnego zestawu słuchawkowego. — Stworzenie smuklejszego projektu z nowymi funkcjami dodanymi w celu ulepszenia naszego pierwszego zestawu słuchawkowego było nie lada wyzwaniem, ale nasze zespoły projektantów i inżynierów udowodniły, że jest to możliwe, gdy zobaczyliśmy ostateczny projekt! – czytamy na blogu.

Dodatkowo zintegrowano nowy projekt otworu wentylacyjnego dla gogli PS VR2, który powinien spodobać się użytkownikom. Wraz z premierą PS VR2 Sony z pewności zrobi ogromny krok naprzód w sposobie grania w gry w wirtualnej rzeczywistości.

W systemie PS VR2 czeka wiele ekscytujących nowych funkcji, w tym oszałamiająca wierność wizualna w 4K HDR i najnowocześniejsze renderowanie graficzne, ulepszone śledzenie, takie jak śledzenie wewnątrz kamery. Nowy, intuicyjny kontroler PS VR2 Sense zapewni niewiarygodnie głębokie wrażenie zanurzenia.

PlayStation VR2 już w testach

- Zestawy deweloperskie PS VR2 są już w rękach twórców gier i jesteśmy podekscytowani tym, co wymyślą, aby naprawdę uczynić wirtualną rzeczywistość niezwykłym przeżyciem dla graczy. Z niecierpliwością czekamy na udostępnienie dalszych szczegółów na temat PS VR2 – czytamy na blogu. Według najnowszych doniesień premiera PS VR2 ma być przesunięta na 2023 rok. Cena zestawu ma być też = wyższa, niż pierwszej generacji.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!