Specyfikacja tabletu z Androidem do firmy: o czym warto wiedzieć?

Tablet to dość niedoceniane na rynku urządzenie. Szacuje się, że w skali globalnej odpowiada ono za nie więcej niż dwa procent rynku. A jeszcze kilka lat temu była to liczba o wiele wyższa. Czy wciąż opłaca się inwestować w tablety z Androidem? A jeśli tak, to po co?

Specyfikacja tabletu z Androidem do firmy: o czym warto wiedzieć?
  • Michał Górecki
  • /
  • 22 lipca 2021

Po co w firmie tablet z Androidem?

Kluczowym sprzętem pierwszej potrzeby, bez którego nie obejdzie się niemal żadna firma, jest oczywiście komputer. Można wybierać między urządzeniami stacjonarnymi (komputerami PC) a laptopami, z którymi spotykamy się w działalnościach coraz częściej.

Co warto podkreślić, szacuje się, że to właśnie oglądalność laptopów niebawem będzie rosnąć o wiele szybciej. Dość niespodziewanym winowajcą tego stanu rzeczy jest pandemia koronawirusa. Gdyby lockdown znów się powtórzył, to laptop jest urządzeniem, które bez trudu będzie można zabrać do domu, by z jego wykorzystaniem pracować zdalnie. 

Czy tablet z Androidem może przydać się w działalności gospodarczej? Wbrew pozorom, może, jak najbardziej. Warto tu wskazać choćby na sytuację, kiedy musimy szybko stworzyć prezentację i chcemy pokazać ją odbiorcom (na przykład zarządowi) w widowiskowy sposób.

Rzutniki nie zawsze nadają się do zastosowania. Wystarczy, że sala nie może zostać zaciemniona, a plan nawet na najlepszą prezentację spali na panewce. Odbiorcy po prostu nie zobaczą treści, jakie dla nich przygotowaliśmy. Tablet to w pewnym sensie ratunek, który może taki pokaz ocalić.

Świetnie sprawdzi się też do składania zamówień, na przykład w restauracji. Coraz więcej urządzeń ma interfejs dotykowy. Jego obsługa jest banalnie prosta, ale z poziomu małego smartfona z niewielkim ekranem, cały proces może trwać długo. Tablet, jako sprzęt, który z założenia zapewnia większą czytelność treści, to o wiele lepsze rozwiązanie.

Jaką specyfikację powinien mieć dobry tablet z Androidem?

Bez wątpienia kluczową rolę odgrywa jak największa ilość pamięci RAM. Tutaj nie ma na czym oszczędzać. Po prostu im więcej, tym lepiej. Można wyjść z założenia, że jeśli chcemy, by urządzenie działało w dobrej formie przez kilka lat, to 8 GB RAM jest wariantem, który zdecydowanie warto rozważyć.

Jak często aktualizować antywirusa?Jak często aktualizować antywirusa?Martyna Kowalska

Na rynku można znaleźć budżetowe sprzęty, które mają 4 GB pamięci RAM. Kuszą one świetną ceną, jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, że urządzenie po pewnym czasie może zwolnić i konieczne będzie przywrócenie go do ustawień fabrycznych, co jest jednoznaczne z utratą swoich danych.

Jeżeli jesteś administratorem danych lub IOD

możesz liczyć na nasze wsparcie w zakresie RODO w Twojej firmie

Trudno jednoznacznie odnieść się do wielkości ekranu. Zdecydowana większość urządzeń ma wyświetlacz między 8 a 11 cali. Powinniśmy wybrać taką przekątną, która będzie dla nas najbardziej komfortowa w użytkowaniu. Warto docenić też dobrej jakości ekran (IPS lub AMOLED).

Czy tablet z Androidem musi kosztować dużo?

Niekoniecznie. Producenci wiedzą, że są to sprzęty niszowe. Właśnie dlatego często można trafić je w ciekawych promocjach, dzięki którym być może uda się zaoszczędzić nawet i paręset złotych. Jeśli potrzebujemy laptopa w firmie, to zawsze warto dokładnie prześledzić ofertę dużych sklepów. Prędzej czy później na pewno trafimy na ciekawy sprzęt w dobrej cenie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia o którym mowa w akrtykule?

Czy ten artykuł był przydatny?

Kliknij aby wrócić do strony głównej
Jak usunąć konto na Facebooku?
rozwiązania

Jak usunąć konto na Facebooku?

Ostatnia awaria na Facebooku nie przysporzyła serwisowi fanów. Wiele osób coraz częściej decyduje się na rezygnację z korzystania z najbardziej popularnego na świecie serwisu społecznościowego...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!