Specyfikacja tabletu z Androidem do firmy: o czym warto wiedzieć?

Tablet to dość niedoceniane na rynku urządzenie. Szacuje się, że w skali globalnej odpowiada ono za nie więcej niż dwa procent rynku. A jeszcze kilka lat temu była to liczba o wiele wyższa. Czy wciąż opłaca się inwestować w tablety z Androidem? A jeśli tak, to po co?

  • Michał Górecki
  • /
  • 22 lipca 2021

Po co w firmie tablet z Androidem?

Kluczowym sprzętem pierwszej potrzeby, bez którego nie obejdzie się niemal żadna firma, jest oczywiście komputer. Można wybierać między urządzeniami stacjonarnymi (komputerami PC) a laptopami, z którymi spotykamy się w działalnościach coraz częściej.

Co warto podkreślić, szacuje się, że to właśnie oglądalność laptopów niebawem będzie rosnąć o wiele szybciej. Dość niespodziewanym winowajcą tego stanu rzeczy jest pandemia koronawirusa. Gdyby lockdown znów się powtórzył, to laptop jest urządzeniem, które bez trudu będzie można zabrać do domu, by z jego wykorzystaniem pracować zdalnie. 

Czy tablet z Androidem może przydać się w działalności gospodarczej? Wbrew pozorom, może, jak najbardziej. Warto tu wskazać choćby na sytuację, kiedy musimy szybko stworzyć prezentację i chcemy pokazać ją odbiorcom (na przykład zarządowi) w widowiskowy sposób.

Rzutniki nie zawsze nadają się do zastosowania. Wystarczy, że sala nie może zostać zaciemniona, a plan nawet na najlepszą prezentację spali na panewce. Odbiorcy po prostu nie zobaczą treści, jakie dla nich przygotowaliśmy. Tablet to w pewnym sensie ratunek, który może taki pokaz ocalić.

Świetnie sprawdzi się też do składania zamówień, na przykład w restauracji. Coraz więcej urządzeń ma interfejs dotykowy. Jego obsługa jest banalnie prosta, ale z poziomu małego smartfona z niewielkim ekranem, cały proces może trwać długo. Tablet, jako sprzęt, który z założenia zapewnia większą czytelność treści, to o wiele lepsze rozwiązanie.

Jaką specyfikację powinien mieć dobry tablet z Androidem?

Bez wątpienia kluczową rolę odgrywa jak największa ilość pamięci RAM. Tutaj nie ma na czym oszczędzać. Po prostu im więcej, tym lepiej. Można wyjść z założenia, że jeśli chcemy, by urządzenie działało w dobrej formie przez kilka lat, to 8 GB RAM jest wariantem, który zdecydowanie warto rozważyć.

Jak często aktualizować antywirusa?Jak często aktualizować antywirusa?Martyna Kowalska

Na rynku można znaleźć budżetowe sprzęty, które mają 4 GB pamięci RAM. Kuszą one świetną ceną, jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, że urządzenie po pewnym czasie może zwolnić i konieczne będzie przywrócenie go do ustawień fabrycznych, co jest jednoznaczne z utratą swoich danych.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Trudno jednoznacznie odnieść się do wielkości ekranu. Zdecydowana większość urządzeń ma wyświetlacz między 8 a 11 cali. Powinniśmy wybrać taką przekątną, która będzie dla nas najbardziej komfortowa w użytkowaniu. Warto docenić też dobrej jakości ekran (IPS lub AMOLED).

Czy tablet z Androidem musi kosztować dużo?

Niekoniecznie. Producenci wiedzą, że są to sprzęty niszowe. Właśnie dlatego często można trafić je w ciekawych promocjach, dzięki którym być może uda się zaoszczędzić nawet i paręset złotych. Jeśli potrzebujemy laptopa w firmie, to zawsze warto dokładnie prześledzić ofertę dużych sklepów. Prędzej czy później na pewno trafimy na ciekawy sprzęt w dobrej cenie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!