Starlink obniża ceny

W czasach gdy świat boryka się z rosnącymi cenami praktycznie wszystkich produktów, operator internetu Starlink zapowiedział obniżenie cen. I to znaczące obniżenie.

  • Martyna Kowalska
  • /
  • 25 sierpnia 2022

Ile kosztuje internet Startlink?

Starlink, co inicjatywa wymyślona przez Elona Muska, który ma zamiar zapewnić dostęp do internetu z dowolnego miejsca na Ziemi. Internet od Muska dostępny jest już tez w Polsce. Starlink to internet satelitarny, który wykorzystuje łączność z zawieszonymi na orbicie satelitami.

Internet Starlink nie był najtańszy. Obecnie kosztuje 449 zł zł miesięcznie. Firma obecnie obniża cennik o ponad połowę. Po obniżce za internet satelitarny Starlinka zapłacimy tylko 230 złotych. Daje to roczną oszczędność na poziomie 2600 złotych. To wszystko powoduje, że internet ten staje się bardzo atrakcyjną alternatywą w stosunku do „tradycyjnych” sieci. Wystarczy powiedzieć, że dziś dobrej jakości internet mobilny bez limitu transferu danych to ok. 100-150 złotych miesięcznie. A i tak nie zawsze będzie dostępny ponieważ nie cały kraj jest pokryty siecią nadajników, które mogą wysyłać odpowiedniej mocy sygnał internetowy.

Czym jest Starlink i jak można z niego skorzystać?Czym jest Starlink i jak można z niego skorzystać?Michał Górecki

Niższa cena internetu Starlink to nie tylko zachęta dla nowych klientów. Również obecni użytkownicy będą mogli skorzystać z lepszej ceny. Co ciekawe nie trzeba robić niczego dodatkowego. Niższa cena znajdzie się na kolejnej fakturze automatycznie.

Oficjalną przyczyną obniżki ceny internetu jest konieczność dopasowania ceny do możliwości klientów. Jak czytamy w komunikacie, oferta „uwzględnia warunki panujące na rynku lokalnym i ma na celu odzwierciedlenie parytetu siły nabywczej naszych klientów”.

Podłączenie internetu satelitarnego Starlink

Jeśli chcemy korzystać z internetu satelitarnego to musimy też ponieść koszty zestawu startowego, czyli urządzenia do jego odbioru. To wciąż droga „przyjemność”. O ile przyłączenie do internetu u „tradycyjnych” dostawców to koszt maksymalnie 100-200 zł, a w przypadku wielu promocji to zwykle niewiele ponad 50 zł, to gdy mówimy o Starlinku cena jest zdecydowanie wyższa. Tzw. zestaw startowy, czyli sprzęt do odbioru satelitarnego internetu kosztował prawie 3000 zł. Firma decyduje się jednak na obniżkę również tej pozycji w cenniku. I tak za możliwość podłączenia się do internetu satelitarnego zapłacimy teraz 2300 zł. Ale to jeszcze nie wszystko. Firma nie będzie pobierała opłaty za koszty wysyłki internetu. Do tej pory trzeba było za to płacić 400 zł. To wszystko powoduje, że oszczędność „na starcie” to ponad 1000 zł.

Gdy spojrzymy na aktualną ofertę Starlink to faktycznie obniżki są spore ale użytkowanie takiego internetu wciąż jest dość drogie. Pierwszy rok korzystania ze Starlinka to koszt prawie 8800 zł. Po wprowadzeniu obniżki cen, trzeba będzie wydać nieznacznie ponad 5 tysięcy złotych.

Źródło: Starlink

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!