Telepolis: iPhone’y w Rosji stają się bezużyteczne

Nie tylko aplikacje bankowe, ale także inne rosyjskie serwisy znikają z Apple App Store – donosi branżowy portal Telepolis.pl. To kolejny dowód na to, że międzynarodowe sankcje dotykają kolejnych obszarów życia Rosjan.

  • Anna Malinowska
  • /
  • 28 września 2022

Sankcje „wchodzą” do komórek

Nie jest łatwo żyć w dzisiejszej Rosji. Nie jest łatwo tam również być fanem urządzeń z nadgryzionym jabłuszkiem. Jak zauważa portal Telepolis, fala zachodnich sankcji zaczęła być odczuwalna przez zwykłych użytkowników iPhonów w Federacji Rosyjskiej.

Jakie rosyjskie aplikacje znikają z iPhonów? 

Odkąd nakładane są na Rosję kolejne sankcje, oficjalny sklep z aplikacjami dla iPhonów i iPadów czyli App Store zaczął sukcesywnie usuwać rosyjskojęzyczne aplikacje. Fala ruszyła wraz z wyłączeniem programów finansowych, np. aplikacji do bankowości elektronicznej. Wiele wskazuje jednak na to, że obecnie lista rosyjskich mobilnych programów wyrzucanych z App Store’a jest coraz dłuższa. 

Ukraińska Prawda: Fala rosyjskich cyberataków grozi PolsceUkraińska Prawda: Fala rosyjskich cyberataków grozi PolsceMichał Górecki

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO


Rosjanie tracą kolejne aplikacje z iPhonów

Pod koniec września do grona aplikacji z blokadą dołączyło około dziesięciu kolejnych. Jak się okazało ograniczenia dotknęły szalenie popularnego w Rosji koncernu „VK”. Wiele usług oferowanych przez tę firmę zostało usuniętych z AppStore. 

Rosjanie nie zainstalują już np. bardzo popularnego serwisu społecznościowego VKontakte, który nazwany jest tamtejszym odpowiednikiem Facebooka. Przy okazji na czarną listę wpadł komunikator VK Messenger oraz dość często używana poczta mail.ru. Jak zauważa Telepolis mowa o wszystkim „z czego mieszkańcy Federacji korzystają na potęgę”. 


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!