Telewizor z Android TV w firmie — czy to ma sens?

Android TV to na ten moment najpopularniejsze oprogramowanie dedykowane dla inteligentnych telewizorów, które m.in. potrafią łączyć się z internetem i dają nam dostęp do wielu dedykowanych aplikacji. Czy warto zainwestować w smart TV w firmie?

  • Michał Górecki
  • /
  • 14 lipca 2021

Czym wyróżnia się Android TV?

Wbrew temu co mogłoby się wydawać, system towarzyszy nam już od kilku dobrych lat. Jego pierwsza wersja publiczna została udostępniona w 2014 roku. Jednymi z pierwszych firm, które zdecydowały się zaimplementować to oprogramowanie do swoich urządzeń, były Sony oraz Sharp i ASUS.

Jednym z wyróżników telewizyjnej wersji Androida było dość duże nastawienie na streaming. To właśnie dzięki temu rozwiązaniu można było szybko aktywować transmisję na przykład plików wideo, jakie oglądaliśmy wcześniej na YouTube na naszym telefonie.

Z biegiem czasu funkcjonalność zaczęła coraz bardziej ewoluować. Dodano wsparcie do streamingu także dla dużych aplikacji VOD, jak choćby Netflixa, HBO GO czy Amazon Prime Video. Nie jest to jedyny wyróżnik Android TV, jednak to właśnie te umiejętności pozwoliły oprogramowaniu wypłynąć na szerokie wody.

W 2019 roku Google przeprowadziło duży rebranding oprogramowania. Pojawił się nowy interface, który znacznie ułatwił obsługę platformy, znacznie podnosząc poziom komfortu użytkowników. Z biegiem czasu zaczęła też dynamicznie rosnąć ilość aplikacji i gier przeznaczonych na telewizory z Android TV.

Do czego w firmie przyda się telewizor z Android TV?

Jego zalet jest całkiem sporo. Może na przykład być wykorzystywany do prezentacji. Co więcej, nawet gdy nie mamy dedykowanego okablowania, to spokojnie będziemy mogli pokazać wybrane slajdy lub dane odbiorcom — wszystko dzięki technologii Chromecast, którą od wielu lat rozwija Google.

Praca zdalna w czasie pandemii vs cyberzagrożenia?Praca zdalna w czasie pandemii vs cyberzagrożenia?Jan Wróblewski

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Można też wskazać takie urządzenie jako centrum strefy relaksu w firmie. Pracownicy będą mogli szybko podłączyć do niego na przykład konsolę lub włączyć YouTube’a, by słuchać muzyki. Jeśli szef nie będzie miał nic przeciw, nic nie stoi też na przeszkodzie, by z poziomu dedykowanej aplikacji włączyć na przykład Netflixa i ulubiony serial.

Android TV po kosztach

Dość ciekawym, a bardzo niedocenianym rozwiązaniem, dzięki któremu nasz telewizor może stać się nieco bardziej smart, jest tak zwana przystawka. Wystarczy, że urządzenie, do którego ją podepniemy, ma port HDMI. To prosty i niezwykle tani sposób, by szybko cieszyć się zaletami tej platformy.

Na rynku można kupić przystawki do z Android TV od wielu cenionych firm. Zwykle nie kosztują one więcej niż 200 złotych. Jeśli odniesiemy tę cenę na przykład do średniej jakości telewizora o przekątnej 55 cali, to różnica jest (delikatnie mówiąc) zauważalna.

Przystawki mają jeszcze jeden duży atut. Można je transportować i przepinać, by działały z kilkoma różnymi urządzeniami. Warto docenić też szybką i łatwą procedurę ich aktualizacji, a także wbudowane porty, dzięki którym bez trudu wczytamy pliki z pendrive’a czy dedykowanej karty pamięci microSD lub SD.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!