Ile kosztuje ładowanie Tesli w domu?

rnPonad 600 tysięcy dolarów za pozostawienie swojego auta zbyt długo rnpodłączonego do ładowarki. Czy to możliwe? Na szczęście firma rnzareagowała prawidłowo.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 8 marca 2022

Jak donosi portal teslarati.com właściciel Modelu 3 od Tesli został obciążony kwotą prawie 4 mln juanów, za pozostawienie auta podłączonego do Superchargera czyli „teslowej” ładowarki. Na szczęście dla właściciela auta nie będzie on musiał zwrócić ponad 600 tysięcy dolarów. Taka kwota to błąd w systemie komputerowym.

Na stronie Tesli znajdziecie informacje jak najlepiej ładować samochód i nie trzeba obawiać się o takie koszty.

Pojazd Tesla najlepiej ładować nocą w miejscu zamieszkania. Podłącz go do instalacji po powrocie do domu i pozwól, by Twój samochód ładował się, gdy śpisz. Nie musisz już jeździć na stację benzynową pojazdem zasilanym gazem, a poza godzinami szczytu możesz korzystać z niższych cen prądu i oszczędzić w ten sposób czas oraz pieniądze.

Opcje ładowania w domu

Firma zaleca Wall Connector jako najbardziej dynamiczne rozwiązanie do ładowania pojazdu w domu. Istnieje jednak więcej opcji, które możesz dostosować do Twojego stylu życia i indywidualnych potrzeb związanych z jazdą samochodem.

Aby kupić Wall Connector, odwiedź najbliższe centrum serwisowe. Firma zaleca montaż domowej instalacji do ładowania przed dostarczeniem pojazdu. Większość instalacji zajmuje kilka godzin, ale znalezienie elektryka i umówienie się z nim może zająć do dwóch tygodni.

Jak najlepiej ładować pojazd Tesla w domu?

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Zalecamy podłączanie pojazdu co wieczór w celu doładowania akumulatora.

Do ilu procent powinno się naładować baterię?

Do codziennego użytkowania pojazdu zalecamy utrzymywanie „dziennego” zakresu naładowania do około 90 proc. Naładowanie do 100% najlepiej się sprawdza, kiedy wybierasz się w dłuższą podróż. Poziom naładowania baterii można dostosować w menu ustawień ładowania.

Czy przed ładowaniem należy zaczekać, aż bateria całkowicie się wyczerpie?

Tesla korzysta z akumulatorów litowo-jonowych, więc nie ma efektu pamięci, co oznacza, że nie ma potrzeby całkowitego rozładowania akumulatora przed jego naładowaniem. Zalecamy jak najczęstsze doładowywanie.

Huawei wspiera Rosję? Firma zaprzecza doniesieniom mediówHuawei wspiera Rosję? Firma zaprzecza doniesieniom mediówMikołaj Frączak

Jak długo pojazd Tesla będzie się ładował?

Szybkość ładowania przez złącze mobilne i Wall Connector będzie się różnić w zależności od samochodu i dostępnego źródła zasilania.

Instalacja do Ładowania w Domu

Jak długo trwa montaż domowej instalacji do ładowania?

Montaż instalacji do ładowania w domu może zająć kilka godzin. Bardziej skomplikowany montaż może zająć maksymalnie dwa dni.

Ile kosztuje montaż domowej instalacji do ładowania pojazdów Tesla?

Koszty instalacji różnią się w zależności od instalacji elektrycznej oraz rodzaju instalacji do ładowania pojazdów. Tesla może przekazać listę rekomendowanych elektryków w Twojej okolicy, którzy mogą przygotować wycenę na podstawie nieodpłatnej wizyty w miejscu instalacji.

Czy mogę używać zwykłego gniazdka do ładowania pojazdu?

Tak. Domowy adapter typu C/F (220 – 240 V) jest standardowym wyposażeniem wszystkich nowych samochodów Tesla. Zapewnia w przybliżeniu od trzech do pięciu kilometrów zasięgu na jedną godzinę ładowania, w zależności od samochodu. Aby uzyskać najlepsze efekty przy ładowaniu w domu, zalecamy zainstalowanie Wall Connector.

W moim garażu mam już gniazdo 240 V. Czy mogę je wykorzystać?

Istnieje wiele różnych typów gniazdek 240 V. Tesla obsługuje adaptery do większości popularnych gniazdek.

Gdzie mogę dowiedzieć się więcej o programie zachęcającym związanym z ładowaniem w domu?

Programy zachęcające mogą dotyczyć instalacji do ładowania w konkretnej lokalizacji i są zwykle stosowane na szczeblu lokalnym, często w formie obniżonej stawki za korzystanie z energii elektrycznej lub rabatów od dostawców energii. Skontaktuj się ze swoim dostawcą energii elektrycznej, aby dowiedzieć się, czy ma on specjalne stawki za ładowanie samochodów elektrycznych.

Źródło: Tesla. Teslarati.com

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!