Tizen nie tylko na telewizorach Samsunga

Autorski system operacyjny Tizen, który do tej pory mógł kojarzyć się tylko z telewizorami marki Samsung, pojawi się na urządzeniach Smart TV innych producentów – poinformowała południowokoreańska firma. Jaki sprzęt zyska ten system? 

  • Michał Górecki
  • /
  • 10 października 2022

Tizen nie tylko na Samsungach

System operacyjny Tizen w ramach współpracy partnerskiej w formule Original Development Manufacturing po raz pierwszy trafi na urządzenia inne niż Samsung. Wiadomo że będzie on obecny na nowych telewizorach różnych marek m.in. Akai, Bauhn, Lisar, Sunny oraz Vispera.

Telewizory pierwszych trzech wymienionych marek są już sprzedawane w Australii od września 2022 roku. Inne marki z systemem Tizen mają być dostępne najpóźniej w ostatnim kwartale 2022 roku.

Pół miliona osób skorzystało z dofinansowania na zakup sprzętu DVB-T2Pół miliona osób skorzystało z dofinansowania na zakup sprzętu DVB-T2Martyna Kowalska


Tizen na telewizorach różnych marek

Wiadomo, że jeszcze w tym roku urządzenia będą dostępne we Włoszech, Nowej Zelandii, Hiszpanii, Turcji oraz Wielkiej Brytanii. Dzięki temu jeszcze większe grono użytkowników będzie mogło korzystać z zalet i topowych rozwiązań, oferowanych przez otwarty system operacyjny Tizen, który został opracowany i jest stale rozwijany z myślą o telewizorach Samsung Smart TV” – informuje południowokoreański producent.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Licencjonowanie treści, optymalizacja sprzętu

Samsung informuje, że w celu zapewnienia bezproblemowego wdrożenia systemu Tizen, prowadzona jest współpraca z wybranymi partnerami w zakresie licencjonowania treści oraz optymalizacji sprzętu. W ten sposób stale rozwijający się „ekosystem” Tizen będzie wzmacniał ofertę innych producentów odbiorników telewizyjnych.

Co to jest Tizen 

Tizen to otwarty i mobilny system operacyjny oparty na Linuksie. Jest promowany przez Linux Foundation, a rozwijany przez Samsunga i firmę Intel. Oficjalnie jest reprezentowany przez Tizen Association. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!