To koniec aplikacji Google Street View

To koniec aplikacji Google Street View… ale na szczęście nie koniec samej usługi. Google po prostu czasem porządkuje swoje rozwiązania. W przypadku zdjęć sferycznych ulic i tras z całego świata będą one zintegrowane wyłącznie w aplikacji Google Maps.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 3 listopada 2022

Wirtualne podróże bez specjalnej aplikacji

Zanim ktokolwiek uroni łezkę za tą aplikacją, niech lepiej się zastanowi, gdzie ostatnio używał opcji wirtualnych podróży skatalogowanych przez Google specjalnym samochodem z kamerami sferycznymi. Większość fanów tego rozwiązania zapewne wskaże Google Maps. Dla nich właściwie nic się nie zmieni!

Google Street View bez osobnej aplikacji

W ten oto sposób Google zdecydował się na wycofanie samej aplikacji ze sklepu Google, co powtórzmy raz jeszcze, nie oznacza rezygnacji z lubianej i popularnej na całym świecie usługi. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Firma z Mountain View systematycznie przygląda się wynikom swoich aplikacji. Jeśli nie są popularne, po prostu z nich rezygnuje. W tym wypadku, trudno mówić o poważnej stracie, bowiem Street View pozostanie elementem map firmowanych przez Google. 

Aplikacja Google Street View – do kiedy wsparcie?

Osobna aplikacja do zwiedzania różnych zakątków niemal całego świata będzie jeszcze wspierana do końca marca 2023 roku, po czym przejdzie do historii. W tym całym zamieszaniu zlikwidowana ma zostać jedna funkcja wprowadzona... całkiem niedawno. Chodzi o tzw. ścieżki, czyli możliwość dodawania własnych zdjęć z miejsc, w których dotąd nie pojawił się słynny samochód Google’a. 

Nie zmienia to faktu, że integracja Google Street View wyłącznie z mapami Google, jest dobrym przykładem optymalizacji rozwiązań, które poprzedziła z pewnością dogłębna analiza ruchu, wykonana przez inżynierów z Mountain View. 

Szybko rozładowująca się bateria w smartfonie? 7 głównych przyczynSzybko rozładowująca się bateria w smartfonie? 7 głównych przyczynMartyna Kowalska

ZDJĘCIE: Zrzut ekranu z aplikacji Google Street View

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!