TOP 5 ciekawych porad dla osób piszących w Wordpress!

WordPress to niezwykle popularna platforma blogowa. Jak dzięki niej uczynić naszą stronę atrakcyjną dla czytelników? Oto TOP 5 ciekawych porad dla osób piszących w Wordpress!

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 19 września 2021

Czym tak naprawdę jest WordPress?

WordPress to stworzony w języku PHP system zarządzania treścią (CMS) z założenia zaprojektowany głównie do obsługi rozmaitych blogów. Omawiane narzędzie wykorzystuje bazę danych MySQL. WordPress rozpowszechniany jest na licencji GNU General Public License. Możecie korzystać z niego za darmo. Jeśli jednak zależy Wam na stworzeniu profesjonalnej witryny, to powinniście zdecydować się na wykupienie dla niej odpowiedniej domeny oraz hostingu.

Ciekawostka! 

W maju 2018 aż 30,7% stron na świecie pracowało w oparciu o WordPress. Z kolei wśród systemów zarządzania treścią WordPress miał udział na poziomie 59,9% – czyli był najpopularniejszym CMS na świecie.

Czy obsługa WordPressa jest trudna?

Nie! Jeśli chodzi o poziom obsługi tego środowiska blogowego, to jest ono bardzo intuicyjne w obsłudze i poradzi sobie z nim nawet totalny laik. WordPress to obecnie interfejs podzielony na rozmaite bloki, których zadaniem jest pomoc w takim przygotowaniu poszczególnych sekcji wpisu, by prezentował się on naprawdę nieźle i by mógł być wzbogacony o rozmaite treści multimedialne.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Jak zapobiec przejęciu przeglądarki?Jak zapobiec przejęciu przeglądarki?Jan Wróblewski

Ciekawe porady dla osób używających WordPressa — TOP 5!

Przygotowaliśmy dla Was kilka ciekawych porad, które pozwolą na jeszcze bardziej wydajną pracę w środowisku WordPress. Oto one:

  1. WordPress to system bloków. Cały wpis dzieli się na sekcje konfigurowalne w bardzo prosty sposób. Możemy podzielić go na tekst, elementy graficzne, całe galerie czy sieci wideo osadzone w nim bezpośrednio z sieci. Warto o tym pamiętać. Multimedia wrzucone do danego wpisu to atrakcyjne elementy pozwalające lepiej przekazać nasze treści czytelnikom.

  2. Wygląd naszej strony również możemy konfigurować z poziomu WordPressa. Możemy do niej dodawać różne interaktywne elementy — jak formularze kontaktowe. Możemy także stosować rozmaite szablony wizualne przygotowane przez innych użytkowników.

  3. Wspomniane wyżej szablony wizualne także możemy modyfikować. Możliwe jest przestawianie elementów, zmiana ich koloru czy rozmiarów. WordPress to bardzo potężne narzędzie jeśli chodzi o kształtowanie wizualnej sfery prowadzonego przez nas bloga.

  4. Wiarygodność naszej strony w sieci budujemy na podstawie certyfikatu SSL. Jeśli zależy nam na wiarygodności i profesjonalnym odbiorze naszego serwisu, to powinniśmy zadbać o bezpieczeństwie podczas odwiedzania go. W przeciwnym razie może on być wyświetlany jako niezaufany na komputerach odbiorców i wzbudzać ich obawy.

  5. Nie bójmy się wykupu własnej domeny. Nie jest to rozwiązanie, które nadmiernie obciąży nasz budżet. O wiele lepiej wygląda adres w przeglądarce np.: www.rybkiakwariowe.pl, niż www.rybkiakwariowe.wordpress.com. Decydując się na wykup własnej domeny wyglądamy bardziej profesjonalnie w oczach czytelników.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!