Aplikacja mobilna dla studentów pomoże uchodźcom z Ukrainy

Jesteś obcokrajowcem i przyjechałeś do Wrocławia? Koniecznie zainstaluj aplikację EmergencyEdu, którą stworzyliśmy właśnie dla Ciebie – zaznacza Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu.

  • Michał Górecki
  • /
  • 14 marca 2022

Aplikacja dla studentów zagranicznych

Dzięki współpracy Policji z wrocławskimi uczelniami wyższymi, powstała specjalna aplikacja dla studentów zagranicznych, z której od ponad 2 lat, stale korzystają osoby przyjeżdżające do stolicy Dolnego Śląska. W obecnej sytuacji związanej z migracją uchodźców wojennych, dane zawarte w aplikacji EmergencyEdu, wydają się niezwykle przydatne dla wszystkich, którzy docierają każdego dnia w rejon województwa dolnośląskiego i nie tylko.

Policjanci zachęcają do zainstalowania w smartfonach tego bezpłatnego narzędzia, bo dane w nim zawarte, niewątpliwie ułatwić mogą funkcjonowanie w nowym miejscu. Pozwolą także uzyskać odpowiedź na podstawowe pytania z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Policja współpracuje z uczelniami od dawna

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Ścisła współpraca dolnośląskich policjantów z wrocławskiej komendy miejskiej Policji z miejscowymi uczelniami wyższymi trwa od wielu lat i stale przynosi ciekawe efekty. W ramach zawartych porozumień realizowane są różne wspólne projekty, a jeden z nich zaowocował stworzeniem niezwykle przydatnej aplikacji multimedialnej.

Jakie możliwości daje aplikacja?

Jej premiera miała miejsce dwa lata temu i głównym zamysłem twórców było stworzenie narzędzia, które pomorze studentom zagranicznym odnaleźć się na ternie naszego kraju, a w szczególności stolicy Dolnego Śląska. Za pomocą EmergencyEdu, użytkownicy mogą zapoznać się z podstawowymi przepisami prawa i poradami dotyczącymi bezpieczeństwa. W aplikacji znajdują się także przydatne dane adresowe do jednostek Policji, szpitali, czy też uczelni. Treści przetłumaczone zostały na języki: angielski, niemiecki, hiszpański i ukraiński, co mając na uwadze obecną sytuację związaną z migracją uchodźców wojennych z Ukrainy, wydaje się niezwykle istotne.

Jak usunąć konto na Facebooku?Jak usunąć konto na Facebooku?Michał Górecki

Aplikacja jest bezpłatna

Jest to jak do tej pory, pierwszy tego typu projekt w Polsce. Aplikacja jest całkowicie bezpłatna i działa na urządzeniach z systemem Android oraz iOS. Pobrać ją może w kilka chwili dosłownie każdy.

EmergencyEdu to ukłon w stronę osób przyjezdnych. Przepisy prawa w krajach europejskich mają wiele wspólnych obszarów, jednak prawodawstwo różni się od siebie w szczegółach. Autorzy projektu, czyli wrocławscy policjanci i przedstawiciele uczelni wyższych, przygotowali zbiór porad, które mogą być użyteczne dla wszystkich młodych osób ale nie tylko….

Dialogi w aplikacji

W aplikacji znajdziemy kilka podstawowych okien dialogowych:- Potrzebuję pomocy! Potrzebuję lekarza! Proszę zabierz mnie do szpitala! Proszę zadzwonić na Policję! Zostałem okradziony! Jestem teraz na (.......) ulicy.

oraz podpowiedzi, co należy zrobić w trudnych sytuacjach:Straciłem dokumenty, Kradzież, Przestępstwo z nienawiści, Przestępstwo na tle seksualnym, Przestępstwa inne, Legitymowanie przez Policję.

W projekt zaangażowane były, oprócz policji, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Źródło: Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!