UKE: Radioamatorzy mogą szykować się do egzaminów

Rozpoczął się proces tworzenia przez UKE harmonogramu amatorskich sesji egzaminacyjnych na 2023 rok. Chodzi o egzaminy, do których stają radioamatorzy i dzięki którym mogą realizować legalnie swoje działania w eterze na określonych częstotliwościach.

  • Michał Górecki
  • /
  • 9 listopada 2022

Kiedy egzaminy dla radioamatorów?

Według proponowanego harmonogramu, pierwszy egzamin w nowym roku, mógłby zostać przeprowadzony już 10 stycznia. Urząd Komunikacji Elektronicznej, zgodnie z oczekiwaniami środowiska radioamatorów przedstawia najpierw projekt harmonogramu sesji egzaminacyjnych na kolejny rok, do którego można przesyłać uwagi.

Do kiedy konsultacje harmonogramu?

Podmioty, które są zainteresowane wyrażeniem stanowiska lub opinii do przygotowanego przez regulatora projektu harmonogramu, mogą składać swoje stanowiska w formie wiadomości e-mail do 25 listopada 2022 r., do Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Należy je przesyłać pod adres: [email protected], z dopiskiem,,konsultacje harmonogramu’’.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Krótkofalówki w firmie. Co to jest PMR 446?Krótkofalówki w firmie. Co to jest PMR 446?Michał Górecki

Pełny harmonogram egzaminów jeszcze w tym roku

Po analizie zgłoszonych uwag, szef Urzędu Komunikacji Elektronicznej podejmie decyzję w zakresie  ostatecznegobrzmienia harmonogramu, który zostanie opublikowany na stronie BIP UKE do 31 grudnia 2022 r. UKE opublikował projekt harmonogramu. Jest on dostępny na stronie https://uke.gov.pl/akt/konsultacje-projektu-harmonogramu-amatorskich-sesji-egzaminacyjnych-na-2023-rok,449.html

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!