Umowa Play z Orange. Chodzi o światłowody

Kolejny operator będzie oferował swoim klientom usługi internetu światłowodowego na łączach Orange Polska. Pomarańczowy operator podpisał właśnie umowę z P4 (Play) w sprawie dostępu do sieci obejmującej prawie milion gospodarstw domowych.

  • Martyna Kowalska
  • /
  • 25 października 2022

Umowa Play i Orange

Jak wyjaśnia Orange Polska w swoim komunikacie prasowym, zawarta właśnie umowa między operatorami dotyczy 360 tysięcy gospodarstw, które zostały podłączone w ramach projektów Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, oraz prawie 560 tysięcy domów, mieszkań oraz biur, które już są objęte zasięgiem sieci światłowodowej Orange Polska. Mowa o lokalizacjach w gminach, które są regulowane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE).

 

Orange zarabia na infrastrukturze

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Jednym z celów naszej strategii.Grow ogłoszonej w ubiegłym roku jest pełniejsze wykorzystanie i uzyskanie lepszego zwrotu z inwestycji w infrastrukturę, które prowadzimy od kilku lat. Na rozbudowę sieci światłowodowej przeznaczyliśmy już ponad 4 mld zł. Dziś Orange jest nie tylko największym światłowodowym operatorem na polskim rynku detalicznym, ale też największym dostawcą usług hurtowych. Umowa z P4 to kolejny krok zmierzający do wykorzystania potencjału naszej sieci” – powiedział członek zarządu Orange Polska zajmujący się rynkiem hurtowym, Maciej Nowohoński, członek zarządu Orange Polska kierujący rynkiem hurtowym. 

Strategia „Grow”

W czerwcu 2021 Orange Polska ogłosił strategię „Grow”. Zgodnie z jej wytycznymi spółka chce do końca 2024 roku powiększyć portfolio klientów hurtowych, korzystających z pomarańczowej sieci światłowodowej. 

Współpraca ta obejmuje nie tylko dużych graczy, ale także średnich oraz małych dostawców internetu. Spółka zapowiada także uruchomienie specjalnego portalu, który będzie przeznaczony do obsługi zamówień na sieci światłowodowe FTTH. 

Obecnie w zasięgu usług pomarańczowego operatora jest 6,8 mln gospodarstw domowych w całej Polsce. Mowa zarówno o łączach własnych jak i dzierżawionych od innych operatorów.

Na podstawie: blog Orange Polska

Oszustwo „na inwestycje w Orange Polska” na FacebookuOszustwo „na inwestycje w Orange Polska” na FacebookuMartyna Kowalska

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!