Urządzenia do wideokonferencji. Jaka przyszłość po pandemii?

Urządzenie do wideokonferencji, które stały się szczególnie popularne w czasie pandemii, wciąż zdobywają nowych fanów. Jaka będzie przyszłość urządzeń do widekonferencji?

  • Michał Górecki
  • /
  • 1 sierpnia 2022

Firma badawcza Futuresource Consulting przewiduje, że doroku 2026 rynek urządzeń do wideokonferencji ma rosnąc co roku o ok. 20 proc. Lwiaczęść wzrostu należeć ma do urządzeń do konferencji w chmurze. Bardzo szybko mateż rosnąć zainteresowanie wyświetlaczami do pracy zespołowej.

Urządzenia do wideokonferencji

Z danych Futuresource Consulting wynika, że sprzedaż urządzeńdo wideokonferencji zwiększyła się o ponad 21 proc w porównaniu do zeszłegoroku. Przychody wzrosły o 15 proc.

Futuresource Consulting podobnie jak wiele firm w branżyobawiało się, że praca zdalna będzie trwała określony czas i zainteresowanietakimi urządzeniami szybko spadnie. Tymczasem okazało się, że już w 2021 ogromnaliczba firm zawarło w swojej strategii możliwość pracy hybrydowej i zdalnej nadługi czas.

Oto 5 cech, po których poznasz dobrego laptopa do gier!Oto 5 cech, po których poznasz dobrego laptopa do gier!Mikołaj Frączak

Specyfiką rynku jest bardzo duża różnorodność. Mamy sporoproduktów opartych na chmurze ale i profesjonalne programy na konkretne urządzenia.W znakomitej większości jednak narzędzia są przygotowywane zgodnie z tym co oferująpotentaci, czyli Google, Microsoft, czy Zoom.

Najlepsze programy do wideokonferencji

W przypadku programów do wideokonferencji dla przedsiębiorcównajważniejszymi elementami są łatwość użytkowania, prywatność i bezpieczeństwo.Najbardziej poszukiwanym elementem jest możliwość szybkiego udostępnianiapokoju konferencyjnego 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!