Oto 5 cech, po których poznasz dobrego laptopa do gier!

Gry komputerowe to popularna rozrywka nie tylko dla najmłodszych. Aby jednak cieszyć się najnowszymi produkcjami, trzeba kupić przyzwoity sprzęt. Oto 5 cech, po których poznasz dobrego laptopa do gier!

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 23 września 2021

Mocny procesor to podstawa!

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że podstawowym elementem specyfikacji komputerów dedykowanych graczom jest mocny procesor. Najlepiej, żeby w 2021 roku była to jednostka przynajmniej sześciordzeniowa. Odpowiednio mocne CPU na pokładzie notebooka zapewni nam zadowalającą wydajność w grach. Na jakość rozgrywki ma bowiem wpływ nie tylko wydajna karta graficzna, ale i wiele innych czynników.

Urządzenia mobilne. Jak ochronić je przed kradzieżą?Urządzenia mobilne. Jak ochronić je przed kradzieżą?Martyna Kowalska

Karta graficzna z wyższej półki

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Przechodząc jednak do GPU — nie powinniśmy się decydować na zakup komputera wyposażonego w zintegrowany układ graficzny. Z reguły takie rozwiązania są bowiem bardzo energooszczędne i nie radzą sobie z zaawansowaną oprawą graficzną najpopularniejszych tytułów. Warto więc rozglądać się za sprzętem wyposażonym w dedykowane rozwiązania od koncernów Nvidia czy AMD. Pamiętajcie też, żeby w trakcie rozgrywki podłączyć laptopa do źródła zasilania. Niektóre urządzenia bowiem wyposażone są w dwa układy — słabszy zintegrowany i mocniejszy, dedykowany. Podczas pracy na zasilaniu bateryjnym korzystają z tego pierwszego, aby wydłużyć czas pracy między ładowaniami,

Nie żałuj pamięci RAM!

Odpowiednia ilość pamięci operacyjnej zapewni graczom szybkie ładowanie gier i aplikacji oraz rozgrywkę bez niepotrzebnych, irytujących przycięć. Obecnie rozsądnym minimum w przypadku sprzętu do grania wydaje się być 16 GB pamięci RAM. Oczywiście nic się nie stanie, jeśli Wasz laptop wyposażony będzie i w 32 GB RAM — będzie to opłacalna inwestycja na przyszłość, gdyż wymagania sprzętowe gier komputerowych stale i bardzo szybko rosną.

Nie zapominaj o innych kwestiach!

Laptopy gamingowe to sprzęt, który narażony jest na różne przeciążenia. Warto więc — rozglądając się za odpowiednim modelem zainteresować się tym, czy nie będzie się on za mocno grzał, oraz czy w przystępny sposób możliwa będzie ewentualna wymiana fabrycznego chłodzenia gdy ulegnie ono zużyciu. Ponadto ważną kwestią jest rozdzielczość ekranu. Dobrze byłoby gdyby było to Full HD, choć warto pamiętać, że do laptopa zawsze możemy podłączyć zewnętrzny monitor. Jeśli natomiast zamierzacie swoje urządzenie dość intensywnie eksploatować przez długie godziny, to być może warto pochylić się nad zakupem podstawki chłodzącej? Na rynku dostępne jest całe mnóstwo akcesoriów tego typu. Są też modele dedykowane fanom gamingu. Z reguły oferują one efektowne podświetlenie LED oraz przydatne, dodatkowe funkcje — takie jak na przykład HUB USB, dzięki któremu do naszego notebooka podłączymy całkiem sporą ilość przydatnych urządzeń peryferyjnych, z których gracze korzystają bardzo często.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!