W restauracji zostawiono wrażliwe dane. Doprowadziło to do wycieku informacji

W jednej z restauracji pozostawiono poufne informacje, które doprowadziły do wycieku informacji.

  • Damian Jemioło
  • /
  • 22 września 2023

Irlandia Północna ma problem z naruszeniem danych

W Irlandii Północnej doszło do prawie 50 naruszeń danych w ciągu ostatniej dekady, w doszło do wycieku poufnych informacji. Według BBC nowe dane pokazują, że aż ⅓ tych incydentów dotyczy Departamentu Sprawiedliwości. Podobne problemy pojawiły się także w Departamencie ds. Społeczności.

9(18) 2023 SECURITY MAGAZINE9(18) 2023 SECURITY MAGAZINE Monika Świetlińska

Mowa tutaj o utracie dokumentów zawierających dane medyczne oraz uzyskanie przez członka personelu nieautoryzowanego dostępu do informacji o świadczeniach byłego partnera. 

Wycieków danych było więcej

To jednak niejedyne incydenty. Z jednej strony mamy sytuacje, w której list wysłany przez Radę Policji Irlandii Północnej nie dotarł do właściwego odbiorcy, co może stanowić potencjalne zagrożenie w kontekście bezpieczeństwa publicznego. 

Z drugiej, departament ds. polityki i strategii policyjnej Departamentu Sprawiedliwości udostępniał informacje „nieupoważnionym stronom”, co jest równie nieakceptowalne.

Jednym z najpoważniejszych incydentów, które wywołały spore zaniepokojenie, było przypadkowe ujawnienie danych 10 tys. pracowników policji.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Felicity Huston, była komisarz ds. nominacji publicznych w Irlandii Północnej, zauważyła, że ​​rząd coraz bardziej polega na gromadzeniu danych, co sprawia, że ​​bezpieczeństwo tych informacji jest kluczowe.

Irlandia Północna podejmuje kroki?

Warto również zauważyć, że naruszenia te wywołały reakcję organów nadzorczych. Departamenty Irlandii Północnej stwierdziły, że po wystąpieniu incydentów podjęto kroki w celu usunięcia informacji, a niezależny przegląd ma pomóc w ustaleniu, w jaki sposób doszło do tych naruszeń.

Naruszenia danych są problemem, który wymaga pilnego rozwiązania. Ludzie mają prawo oczekiwać, że ich dane osobowe będą bezpieczne i będą traktowane w sposób odpowiedzialny – zwłaszcza przez instytucje i organy rządowe. 

Nowy malware atakuje biznesowe konta na FacebookuNowy malware atakuje biznesowe konta na FacebookuDamian Jemioło

W obecnych czasach, kiedy informacje są coraz bardziej wartościowym zasobem, ochrona ich powinna być priorytetem każdej organizacji. Incydenty te wskazują, że istnieje pilna potrzeba wzmocnienia środków ochrony danych osobowych i podjęcia działań, aby zapewnić, że takie naruszenia nie będą miały miejsca w przyszłości.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!