WatchOS 8 dostępny do pobrania? Jakie urządzenia są z nim kompatybilne?

iWatche, czyli smartwatche od Apple, to jedne z najciekawiej rozwijanych grup produktów od firmy z logo nadgryzionego jabłka. Nie powinno więc dziwić, że oficjalnie został już zaprezentowany iWatch 7 generacji, który oficjalnie trafi do sklepów późną jesienią.

  • Michał Górecki
  • /
  • 22 września 2021

Co nowego w WatchOS 8?

Zmiany nie są radykalne, ale jest ich zaskakująco dużo. Nawet jak na Apple, które czasem podchodzi do kolejnych pełnych wersji oprogramowania w sposób dość zachowawczy. Tym razem producent nie zdecydował się na kompromisy, w wyniku czego możemy cieszyć się z wielu świetnych funkcji.

Na pewno warto zwrócić uwagę na nowości w aplikacji Zdrowie. Nasz zegarek od teraz będzie sprawdzał, czy nasz chód jest poprawny. Jeśli na przykład na skutek przemęczenia zdiagnozuje on, że nasz chód jest niestabilny, otrzymamy odpowiednie ostrzeżenie i zalecenie, by na przykład na chwilę przystanąć lub wezwać służby medyczne.

Po stronie ciekawostek warto też wskazać na personalizację ekranu roboczego wyświetlacza, czyli tak zwanych tarcz. Do tej pory mogliśmy korzystać z rozwiązań, jakie były do pobrania w sklepie Apple. Wraz z WatchOS 8 gen, pojawiła się tutaj znacząca zmiana.

Użytkownicy mogą wreszcie korzystać z samodzielnie wykonanych zdjęć, by w ten sposób nieco bardziej spersonalizować urządzenie. Nie będzie trzeba martwić się też tym, że wskazówki zegarka czy inne funkcje widoczne na ekranie będą nieczytelne. Oprogramowanie samodzielnie dopasuje je tak, by można było komfortowo korzystać z urządzenia.

Nowe funkcje zdrowotne w WatchOS 8

Pojawi się nowy interfejs graficzny dla trybu spokojnego oddychania, jak często określa się to rozwiązanie w smartwatchach od firmy z logo nadgryzionego jabłuszka. Urządzenie będzie teraz mierzyć nasz oddech także wtedy, gdy śpimy. 

Kto to jest asset manager?Kto to jest asset manager?Martyna Kowalska

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Wreszcie pojawi się tryb klawiatury na iWatchu. To nowość, na którą czekało wiele osób. Będzie można wreszcie odpisać na wiadomość, a nie tylko korzystać z emotikon, trybu dyktowania głosowego czy korzystania z tak zwanych wzorców odpowiedzi. Co więcej, przez zegarek będzie teraz można nawet udostępnić pliki GIF.

WatchOS 8 a cyfrowe klucze dostępu

Coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych, „fizycznych” kluczy do domu. Wynika to w dużej mierze z tego, że Internet Rzeczy (IoT) coraz śmielej rozpycha się w wielu nowych segmentach rynku. Można tu wskazać także na cyfrowe zamki i zabezpieczenia do drzwi.

Apple zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też od teraz aplikacja portfela (Apple Wallet) będzie gromadzić również cyfrowe klucze do domu, które będą zgodne ze standardem UWB. Ze względu na ograniczenia technologiczne, z tej funkcji skorzystają tylko posiadacze najnowszych oraz zeszłorocznych smartwatchy producenta. 

Co nikogo nie powinno dziwić, WatchOS 8 będzie też kompatybilny z AirTagami, czyli z pomocą naszego zegarka będzie można wyszukać przedmioty, do których przytwierdzony jest AirTag. Apple nie zaskoczyło też w kwestii aktualizacji. Oprogramowanie czeka na posiadaczy iWatchy 3gen i nowszych.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!