Wynajem biura na godziny: czy to ma sens?

Rosnąca inflacja skutkuje zwiększaniem cen usług. Trend ten nie dotyczy tylko rynku żywności, ale też przekuwa się na inne aspekty naszej codzienności, w tym wiele tych, które dotykają przedsiębiorców. Ot, na przykład, cen za wynajem powierzchni biurowej. W jaki sposób można nieco zaoszczędzić?

  • Anna Malinowska
  • /
  • 8 sierpnia 2021

Czy każda firma potrzebuje biura?

Tu zdania zawsze będą podzielone. Wiele osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, pracują z domu lub nawet z ulubionych restauracji. Często można spotkać osoby, które wykonują swoje służbowe zadania na przykład z kafejki.

Bez wątpienia działa tu prosta zasada: ile osób, tyle opinii o tym, czy taki model pracy na dłuższą metę ma szansę się sprawdzić. Sporo przedsiębiorców funkcjonuje w ten sposób przez wiele lat i potrafi skutecznie rozdzielić życie prywatne od zawodowego.

Praca z domu to nie tylko wyzwanie logistyczne, które wymaga doskonałego zarządzania swoim czasem, ale też wiele frajdy. Wszystko możemy wykonywać po swojemu. Jeśli dobrze zaplanujemy dzień roboczy, to na pewno uda się pogodzić sprzątanie czy wyprowadzanie psa z zadaniami zleconymi przez klientów. 

O tym, że jest to model zatrudnienia, który ma przed sobą wielką przyszłość, wiele osób przekonało się za sprawą pandemii COVID-19, kiedy pracownicy wielu biur na całym świecie nagle musieli przestawić się na pracę z domu, z wykorzystaniem globalnej sieci danych.

O tym, że takie rozwiązanie może działać, dobitnie świadczą statystyki. Szacuje się, że około 40% właścicieli firm byłoby w stanie pozwolić swoim pracownikom na wykonywanie obowiązków tylko z domu lub w ramach tak zwanej pracy hybrydowej. Pokazuje to, że wydajność załogi nie spadła. 

Kiedy przyda nam się biuro?

Mimo tego, że praca z domu ma wiele atutów, to prędzej czy później może zdarzyć się sytuacja, kiedy będziemy odczuwali potrzebę, by wyrwać się ze czterech ścian. Rutyna, nadmiar obowiązków czy konieczność spotkania z klientem to podstawowe czynniki, które raz na jakiś czas każdego samozatrudnionego wypchną z domu. 

Czy korzystając z Windows XP, utrudniamy ewentualne ataki ransomware?Czy korzystając z Windows XP, utrudniamy ewentualne ataki ransomware?Jan Wróblewski

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

W dużych miastach można skorzystać ze stref co-workingu, gdzie każdy może przyjść ze swoim laptopem i po prostu, w ciszy i spokoju, popracować, by następnie wrócić do domu i skupić się dopiero wtedy, na zadaniach, jakie mamy wykonać na przykład wespół z partnerem.

Wynajem biura na godziny: czy to się opłaca?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od tego, na jaką ofertę trafimy. Jeśli cena nie przekracza 50-100 złotych za dzień, to w zdecydowanej większości przypadków decyzja o wynajmie biura na godziny to wariant, który warto rozważyć. 

Czasem może też zdarzyć się sytuacja, kiedy nie uda nam się obejść nie tyle, co bez biura, co sali multimedialno-konferencyjnej. Jeśli chcemy przekonać dużego klienta, by ten nam zaufał, to profesjonalna prezentacja, która będzie wyświetlona w umiejętnie zaaranżowanej przestrzeni biurowej może być jednym z tych czynników, który sprawi, że to właśnie nasza oferta zostanie wybrana. Przed podpisaniem umowy zawsze warto upewnić się też, czy w cenie są tak zwane usługi towarzyszące: m.in. miejsca parkingowe, dostęp do rzutnika, internetu czy nawet ekspresu do kawy.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!