ZUS otworzył potężne Centrum Informatyki. Będzie działało w Opolu

W Opolu Zakład Ubezpieczeń Społecznych otworzył Centrum Informatyki. Jak informuje instytucja to pierwsze kompetencyjne centrum informatyczne w Polsce o „globalnym zasięgu”. Teraz ZUS planuje stworzenie kolejnych takich ośrodków.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 27 września 2022

Centrum Informatyki ZUS

Opolskie centrum pozwoliło na scentralizowanie zadań dotychczasowych jedenastu centrów serwisu informatycznego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz 22 centrum wsparcia informatyki. To samodzielna jednostka organizacyjna, która w strukturze całego ZUS podlega członkowi zarządu, który nadzoruje Pion Operacji i Eksploatacji Systemów.

Zadania IT ZUS

ZUS informuje, że struktura nowego centrum jest elastyczna. Wszystko po to, by możliwe było szybkie dostosowywanie do warunków rynkowych, a także zmian technologicznych. Centrum Informatyki ZUS jest ciałem wykonawczym. Obok zewnętrznych dostawców usług realizuje działania w zakresie technologii IT w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Ktoś podszywa się pod ZUS. Uwaga na niebezpieczne telefonyKtoś podszywa się pod ZUS. Uwaga na niebezpieczne telefonyMichał Górecki

Dlaczego Opole?

Może pojawić się pytanie, dlaczego ZUS zdecydował się na otwarcie takiego centrum w Opolu, a nie np. w swojej centrali w Warszawie. Kwestię tę wyjaśnił członek zarządu ZUS Włodzimierz Owczarczyk. Wychodzimy z dużych aglomeracji do regionów. To właśnie w regionach poszukujemy informatyków, oferując ciekawą i rozwojową pracę młodym informatykom, absolwentom uczelni wyższych i szkół średnich. W Centrum Informatyki ZUS w Opolu pracuje już blisko 800 osób” – powiedział podczas uroczystego otwarcia. 

Podczas uroczystego otwarcia prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska podpisała umowę o współpracy między kierowaną przez nią instytucją a Uniwersytetem Opolskim. „Przedmiotem umowy jest współpraca partnerska w zakresie działalności dydaktycznej oraz realizacji wspólnych projektów z zakresu ubezpieczeń społecznych” – wyjaśniono w komunikacie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!