Zwiększenie limitu zużycia prądu możliwe w mObywatelu

Rządowa aplikacja mObywatel z kolejną funkcją. Z pewnością przyda się rodzinom, które w ramach zamrożenia cen energii elektrycznej w 2023 roku, będą mogły skorzystać z wyższych limitów zużycia prądu. Jak będzie to działać w praktyce? 

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 25 listopada 2022

Kto może skorzystać z wyższych limitów zużycia?

Zgodnie z ustawą na wyższy limit zużycia prądu objętego preferencyjną ceną mogą skorzystać następujące grupy: 

- limit do 3 MWh dla osób posiadających Kartę Dużej Rodziny lub prowadzących gospodarstwo rolne

- limit do 2,6 MWh m.in. dla osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub mieszkających z osobą z orzeczoną niepełnosprawnością do 16. roku życia. 

Wniosek o poniesienie limitu zużycia prądu przez mObywatel

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Składając wniosek w aplikacji unikamy wizyty w punkcie obsługi dostawcy energii, a dzięki wykorzystaniu danych z rejestrów państwowych nie popełnimy błędu przy podawaniu danych osobowych. Aby skorzystać z usługi, potrzebujemy tylko telefonu komórkowego z dostępem do internetu” – poinformował podczas konferencji prasowej minister Janusz Cieszyński. 

Wyższy limit zużycia prądu – co potrzebuję do złożenia oświadczenia? 

Aby ubiegać się o zwiększenie limitu na prąd po preferencyjnej cenie, koniecznie trzeba prowadzić gospodarstwo rolne lub dział specjalny produkcji rolnej, mieć Kartę Dużej Rodziny, posiadać orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. 

Przed złożeniem wniosku należy sprawdzić na fakturze od dostawcy energii elektrycznej numer punktu poboru energii elektrycznej często określany skrótem PPE. Składając dokumenty przez mObywatela można załączyć w aplikacji ich zdjęcia. Mogą być wykonane aparatem telefonu komórkowego. Ważne, żeby były czytelne!

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!