2 mld euro na rozwój gospodarki cyfrowej dla Polski

Środki przyznane w ramach Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy na lata 2021-2027 zostaną przeznaczone na poprawę cyberbezpieczeństwa systemów państwowych. Z tej puli sfinansowana zostanie także dostępność do „ultraszybkiego” internetu – informuje Cyfryzacja KPRM.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 25 listopada 2022

Pieniądze na cyfryzację

Program kierowany jest głównie do przedsiębiorców oraz jednostek administracji publicznej, oraz organizacji pozarządowych. Z pieniędzy będą mogły skorzystać także podmioty systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz związane lecznictwem i instytucjami kultury. Zasięg jest więc bardzo szeroki. 

Fundusze Europejskie na Rozwój Kultury

Dzięki procesowi cyfryzacji w ramach FERC będzie można korzystać z nowoczesnych usług. Z założenia poprzez realizację programu możliwa będzie digitalizacja oraz udostępnienie wszystkim użytkownikom internetu zasobów z różnych dziedzin. Mowa m.in. o takich obszarach jak administracja, nauka czy kultura. 

83,1 subskrybentów 5G w Europie —  jeszcze w 2022 roku83,1 subskrybentów 5G w Europie — jeszcze w 2022 rokuMartyna Kowalska

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO


Jak obywatele skorzystają z usług cyfrowych?

Dzięki wsparciu z umiejętności cyfrowych usprawnione zostanie funkcjonowanie administracji, polepszone zostaną procesy oraz ułatwiona zostanie obsługa spraw, jakie w ramach e-usług zgłaszają obywatele. 

Program FERC ma przysłużyć się również do rozwoju kompetencji cyfrowych. Zbudowanie własnej strony internetowej czy sklepu i promowanie swoich produktów na kanałach społecznościowych jest o wiele łatwiejsze i bardziej dostępne, niż myślimy” – zachwala w komunikacie Cyfryzacja KPRM. 

Rozwój e-usług publicznych

Administracja rządowa zapewnia, że rozwój e-usług ma się przełożyć na wyższą jakość, efektywność oraz wygodę załatwiania spraw urzędowych praktycznie z każdego miejsca na świecie. W ocenie Cyfryzacji KPRM to także duże udogodnienie dla osób z niepełnosprawnościami. 

Szybszy internet oraz nowoczesne rozwiązana teletechniczne pozwolą również na rozwój telemedycyny.

Ultraszybki internet

Program zakłada także dostęp do ultraszybkiego internetu dla wszystkich osób zamieszkujących obszary objęte projektem. Mowa o stałym, bezawaryjnym łączu, które zapewni bezproblemową pracę na odległość, edukację, zakupy oraz załatwianie spraw urzędowych z własnego domu. 

 

GRAFIKA ILUSTRACYJNA, NIE WSKAZUJE OBSZARÓW DZIAŁANIA PROGRAMU

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!