Android TV 14. Sprawdż nowe funkcje!

Okazuje się, że Google nie planuje już dalszego rozwoju systemu Android TV 13. Na jego miejsce szykuje wprowadzenie na rynek systemu Android TV 14. Jakich nowości możemy oczekiwać? Zarówno telewizory, jak i przystawki telewizyjne z pewnością skorzystają na tych udoskonaleniach.

  • Anna Petynia-Kawa
  • /
  • 30 czerwca 2023

Jakie wersje będzie miał Android TV 14? 

Nadchodzący system Android TV 14, jest owiany tajemnicą. Wiemy, że będzie dostępny w dwóch wersjach: 

  • podstawowej, 
  • z nakładką Google TV.

Google oficjalnie nie ujawnia jeszcze żadnych szczegółów na temat nowych funkcji swojego systemu. Jednak cichaczem zakończono prace nad Androidem TV 13, mając zamiar przenieść użytkowników i partnerów bezpośrednio na wersję czternastą. Niemniej jednak, dzięki wnikliwemu dziennikarzowi, który przyjrzał się plikom w wersji beta systemu Android TV, ujawnione zostały pewne nowości.

Nowości, które pojawiły się w wersji testowej

W tej testowej wersji odkryto kilka nowych funkcji, choć oczywiście nie są one jeszcze dostępne dla zwykłych użytkowników, którzy zazwyczaj nie powinni instalować wersji beta na swoich urządzeniach. Jakie są te nowości?

Jak działa Android Auto w samochodzie?Jak działa Android Auto w samochodzie?Mikołaj Frączak

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Android TV 14 planuje zapewnić większą elastyczność aplikacjom dedykowanym do połączeń głosowych i wideo. Komunikatory będą miały możliwość działania w tle na podobnych zasadach, co w tradycyjnym systemie Android. To przede wszystkim przyczyni się do bardziej wygodnego zarządzania powiadomieniami dotyczącymi przychodzących połączeń. Powiadomienia te będą aktywne tylko dla profilu aktualnie zalogowanego użytkownika, co zwiększy użyteczność i komfort obsługi.

Magiczny przycisk, czyli…

Jedną z interesujących nowości jest wprowadzenie magicznego przycisku. Według opisu funkcji, telewizory i przystawki telewizyjne z systemem Android TV będą dostępne z pilotami wyposażonymi w przynajmniej jeden przycisk, który użytkownik może skonfigurować jako skrót do dowolnego złącza HDMI lub aplikacji.

Apple TV będzie dostępne na urządzenia z Androidem?Apple TV będzie dostępne na urządzenia z Androidem?Anna Malinowska

Kolejną innowacją jest wsparcie dla pięciu trybów pracy systemu Android TV, które różnią się zużyciem zasobów i energii. Zaczynając od trybu energooszczędnego, w którym nawet funkcje sieciowe są wyłączone, poprzez tryb zrównoważony, wysoki (gdzie niektóre funkcje działają nawet gdy telewizor jest wyłączony) aż do trybu nielimitowanego.

Ulepszenia dla osób z wadami wzroku 

System Android TV 14 przynosi również szereg ulepszeń dla osób z wadami wzroku oraz dedykowany zestaw opcji dla przystawek telewizyjnych. Istnieje możliwość wymuszenia w systemie trybu wyświetlania takich formatów jak HDR10, HDR10+, HLG, Dolby Vision i SDR. Jest to szczególnie przydatne, gdy sprzęt, telewizor i aplikacja nie są w pełni kompatybilne.

6(15) 2023 SECURITY MAGAZINE6(15) 2023 SECURITY MAGAZINEMonika Świetlińska

To, co zostało wymienione powyżej, to tylko część zmian i pierwsze odkryte nowości. Nie jest jeszcze jasne, czy istnieje możliwość aktualizacji istniejących urządzeń na rynku do Androida TV 14, czy też system będzie dostępny tylko na nowych urządzeniach. Data premiery również nie jest jeszcze znana.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!