Aplikację Obywatel ma już 9 mln osób!

Na liczniku aplikacji mObywatel pojawiło się właśnie 9.000.000 użytkowników. Dokładnie tylu Polaków zainstalowało na swoich telefonach rządowy program. Liczba ta rośnie w imponującym tempie. Dość powiedzieć, że 2 lata temu KPRM informował o przekroczeniu bariery… 2 mln użytkowników. 

 • Anna Malinowska
 • /
 • 29 listopada 2022

Ogromna popularność mObywatela 

Cyfryzacja KPRM przyznaje, że z niecierpliwością czeka na mObywatela numer 10.000.000. Niewykluczone, że taka wartość pojawi się bardzo szybko, bowiem przyrost liczby użytkowników rządowej aplikacji mocno przyspieszył. Zdaniem pełnomocnika rządu ds. cyfryzacji ministra Janusza Cieszyńskiego, te odczyty to najlepsza wizytówka mObywatela, którego funkcjonalność i bezpieczeństwo docenia już co czwarty Polak.

Najpopularniejsze funkcje mObywatela

Aplikacja mObywatel to elektroniczny portfel na dokumenty, bilety i recepty. Pozwala na przechowywanie cyfrowej wersji dowodu osobistego (mTożsamość) oraz prawa jazdy (mPrawo Jazdy). Z kolei mPojazd to cyfrowa wersja dowodu rejestracyjnego oraz karty pojazdu.

Program pozwala także na zweryfikowanie liczby punktów karnych przypisanych do konkretnego kierowcy. 

W mObywatelu mieszczą się także zintegrowane z Internetowym Kontem Pacjenta e-Recepty, Unijny Certyfikat COVID nazywany także „Paszportem Covidowym”, Karta Dużej Rodziny, a także Twój e-PIT. W aplikacji możemy również kupić bilety kolejowe.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Zwiększenie limitu zużycia prądu możliwe w mObywateluZwiększenie limitu zużycia prądu możliwe w mObywateluMikołaj Frączak

Jak rosła popularność mObywatela?

Dość powiedzieć, że jeszcze 1 stycznia 2020 roku aplikację posiadało jedynie 776.600 obywateli. Rok później „pękła” granica 2 mln (dokładnie 2.004.849 instalacji). Obecny rok rozpoczęliśmy z wynikiem 6.625.566, by już w kwietniu 2022 roku mówić o 7.564.886 instalacji.

Według KPRM, we wtorek 29 listopada 2022 roku aplikacją mObywalel pobrał dziewięciomilionowy użytkownik. 

  Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

  Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

  Najnowsze tematy

  WSPÓŁPRACA

  Blogi tematyczne

  Prawo konsumenckie 2021
  Blog prawa e-commerce
  Prawo konsumenckie
  Security Magazine
  Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
  Kliknij aby wrócić do strony głównej

  Newsletter

  Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!