Apple podnosi ceny w App Store

Od 5 października 2022 klienci Apple wydadzą więcej na zakupy w sklepie App Store, poinformowała firma z Cupertino. Podwyżki mają objąć Polskę, strefę euro, Szwecję oraz wybrane rynki w Azji i Afryce. 

  • Martyna Kowalska
  • /
  • 20 września 2022

Droższe zakupy w App Store

Wiadomo, że podwyżki cen w AppStore nie będą obejmowały subskrybcji z automatycznym odnawianiem. Zdaniem mediów branżowych ceny mogą wzrosnąć o około 20%. Apple nie podaje oficjalnych powodów rewizji swojego cennika. Wiele jednak wskazuje na to, że zmiana ta w przypadku Polski, Szwecji oraz strefy euro ma związek ze wzmocnieniem dolara na rynku walutowym, szczególnie względem złotego, korony szwedzkiej, czy euro. W przypadku innych rynków zmiany mają związek m.in. z nowymi regulacjami podatkowymi (Wietnam). 

MacBook Air — co warto o nim wiedzieć?MacBook Air — co warto o nim wiedzieć?Anna Malinowska

Nowy cennik AppStore

Nowe progi cenowe obowiązujące w AppStore od 5 października zostały określone w oficjalnym dokumencie, dostępnym pod tym linkiem. Progi dla Polski w złotych znajdują się na stronie 6. dokumentu. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

AppStore ma już 14 lat

AppStore to platforma dystrybucji cyfrowej przeznaczona dla urządzeń firmy Apple np. iPada, iPhone’a a także do komputerów Mac. Można tam znaleźć aplikacje, narzędzia i gry – zarówno płatne, jak i dystrybuowane bezpłatnie. 

Aplikacje tworzone są przez Apple oraz firmy posiadające stosowny pakiet iOS SDK. 

Czym jest Apple Pay Later?Czym jest Apple Pay Later?Mikołaj Frączak


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!