Czym jest Apple Pay Later?

W ramach aktualizacji systemu do najnowszej wers iOS 16 Apple wprowadziło usługę Apple Pay Later, śledzenie zamówień a także nowości w CarPlay.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 7 czerwca 2022

Apple Pay Later

Apple Pay Later zapewnia użytkownikom w Stanach Zjednoczonych bezproblemowy i bezpieczny sposób podziału kosztów zakupu Apple Pay na cztery równe płatności rozłożone na sześć tygodni, bez odsetek i jakichkolwiek opłat.

Wbudowany w Apple Wallet i zaprojektowany z Mając na uwadze kondycję finansową użytkowników, Apple Pay Later ułatwia przeglądanie, śledzenie i spłacanie płatności Apple Pay Later w aplikacji Wallet. Użytkownicy mogą ubiegać się o Apple Pay Later, kiedy płaci za pomocą Apple Pay lub w aplikacji Wallet. Usługa Apple Pay Later jest dostępna wszędzie tam, gdzie usługa Apple Pay jest akceptowana w trybie online lub w aplikacji, za pośrednictwem sieci Mastercard.

Apple Pay Order Tracking

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Ponadto dzięki usłudze Apple Pay Order Tracking użytkownicy mogą otrzymywać szczegółowe rachunki i informacje o śledzeniu zamówień w aplikacji Wallet w przypadku zakupów Apple Pay u uczestniczących sprzedawców.

Nowa obsługa w Apple Wallet

Klucze i identyfikatory w Wallet otrzymują rozszerzoną obsługę. Użytkownicy mogą używać swojego identyfikatora w Wallet w przypadku aplikacji wymagających weryfikacji tożsamości i wieku. Aby zapewnić prywatność i bezpieczeństwo, do aplikacji będą dostarczane tylko niezbędne informacje wymagane do transakcji, a użytkownik może je przejrzeć i wyrazić zgodę na udostępnienie za pomocą Face ID lub Touch ID. Ponadto użytkownicy mogą bezpiecznie udostępniać klucze do domu, hotelu, biura i samochodu w Portfelu za pomocą aplikacji do przesyłania wiadomości, takich jak Wiadomości, Poczta i inne.

Nowości od Apple w iOS 16. Jak będzie działał nowy system?Nowości od Apple w iOS 16. Jak będzie działał nowy system?Mikołaj Frączak

Użytkownicy mogą używać swojego identyfikatora w Portfelu w przypadku aplikacji wymagających weryfikacji tożsamości i wieku. Użytkownicy mogą też bezpiecznie udostępniać swoje klucze do hotelu, domu, biura i samochodu w aplikacji Wallet za pomocą aplikacji do obsługi wiadomości.

Nowa generacja CarPlay

CarPlay zasadniczo zmienił sposób, w jaki ludzie wchodzą w interakcję ze swoimi pojazdami, a następna generacja CarPlay idzie jeszcze dalej, głęboko integrując się ze sprzętem samochodowym. CarPlay będzie w stanie dostarczać treści na wiele ekranów w pojeździe, tworząc ujednolicone i spójne wrażenia. Głębsza integracja z pojazdem pozwoli użytkownikom na sterowanie radiem lub zmianę klimatu bezpośrednio przez CarPlay, a korzystając z danych pojazdu, CarPlay płynnie renderuje prędkość, poziom paliwa, temperaturę i inne dane na zestawie wskaźników.

Użytkownicy będą mogli spersonalizować swoje wrażenia z jazdy, wybierając różne projekty klastrów wskaźników, a dzięki dodatkowej obsłudze widżetów użytkownicy będą mieli natychmiastowe informacje z aplikacji Pogoda i Muzyka bezpośrednio na desce rozdzielczej samochodu. Więcej informacji na temat nowej generacji CarPlay zostanie udostępnionych w przyszłości, a pojazdy zaczną być ogłaszane pod koniec przyszłego roku.

Źródło: Apple

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!