Nowości od Apple w iOS 16. Jak będzie działał nowy system?

rnApple przedstawił zupełnie nowy ekran blokady oraz nowe sposoby udostępniania i komunikowania się w systemie iOS 16.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 7 czerwca 2022

iOS 16 — co nowego?

Użytkownicy systemu iOS 16 mogą spersonalizować swój ekran blokady, przechowywać rodzinne zdjęcia w udostępnionej bibliotece zdjęć iCloud, przywoływać wysłane wiadomości, planować pocztę i odkrywać więcej dzięki funkcji Live Text i Visual Look Up.

iOS 16 zapewnia największą w historii aktualizację ekranu blokady z nowymi funkcjami, które czynią go piękniejszym, bardziej osobistym i pomocnym.Firma Apple zaprezentowała iOS 16, dostarczając największą w historii aktualizację blokady ekranu oraz nowe funkcje udostępniania, komunikacji i analizy, które wspólnie zmieniają sposób, w jaki użytkownicy korzystają z iPhone'a. iOS 16 wprowadza współdzieloną bibliotekę zdjęć iCloud, która umożliwia bezproblemowe udostępnianie kolekcji zdjęć rodzinie, aktualizacje Wiadomości i poczty, które ułatwiają użytkownikom utrzymywanie kontaktu, oraz zaawansowane ulepszenia funkcji Live Text i Visual Look Up.

Spersonalizowany ekran blokady

Ekran blokady staje się bardziej osobisty, piękny i pomocny w systemie iOS 16. Dzięki nowemu efektowi wielowarstwowemu obiekty zdjęć są umiejętnie ustawiane przed czasem na ekranie blokady, tworząc poczucie głębi. Użytkownicy mogą również zmienić wygląd daty i godziny dzięki wyrazistym stylom pisma i wyborom kolorów.

Ekran blokady zawiera widżety, które czerpią inspirację z komplikacji Apple Watch, ułatwiając szybkie uzyskanie informacji, takich jak nadchodzące wydarzenia w kalendarzu, pogoda, poziom naładowania baterii, alarmy, strefy czasowe, postęp pierścienia aktywności i nie tylko.

Oszustwa na LinkedIn. Uwaga na ataki phishingowe i fałszywe oferty pracyOszustwa na LinkedIn. Uwaga na ataki phishingowe i fałszywe oferty pracyMichał Górecki

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

W systemie iOS 16 użytkownicy mogą zmieniać wygląd daty i godziny na ekranie blokady za pomocą wyrazistych stylów pisma i wyboru kolorów, a widżety udostępniają informacje na pierwszy rzut oka.

Nowa galeria blokady ekranu

Przeprojektowany ekran blokady zawiera też nowy wielowarstwowy efekt, dzięki czemu obiekty są pomysłowo ustawione przed czasem.Teraz użytkownicy mogą dodawać widżety do ekranu blokady, co ułatwia szybkie uzyskanie informacji, takich jak postępy w dzwonku aktywności, pogoda i wydarzenia w kalendarzu.

Nowa galeria blokady ekranu zawiera szereg opcji inspiracji, takich jak kolekcje Apple, w tym Pride i Unity, aby uczcić wyjątkowe wydarzenia kulturalne; tapetę pogodową, aby zobaczyć warunki pogodowe na żywo, które zmieniają się w ciągu dnia; oraz tapetę astronomiczną do widoków Ziemi, Księżyca i Układu Słonecznego. Użytkownicy mogą również tworzyć ekrany blokady, używając swoich ulubionych emotikonów lub kombinacji kolorów. Dzięki wielu ekranom blokady użytkownicy mogą przełączać się między swoimi ulubionymi za pomocą jednego machnięcia.

Aktywności na żywo pomagają użytkownikom być na bieżąco z wydarzeniami, które dzieją się w czasie rzeczywistym — takimi jak gra sportowa, trening, wspólne przejażdżki czy zamówienie na jedzenie — bezpośrednio z ekranu blokady.

Znajdź równowagę z funkcją Focus

Funkcja Focus jest potężniejsza, łatwiejsza do skonfigurowania, a teraz łączy się z ekranem blokady, oferując użytkownikom możliwość powiązania tapety i widżetów ekranu blokady z określonym Focusem. Aby aktywować Focus, użytkownicy mogą po prostu przesunąć palcem do odpowiedniego ekranu blokady. Dzięki filtrom Fokus aplikacje takie jak Kalendarz, Mail, Wiadomości i Safari mogą wyświetlać tylko zawartość, która jest istotna dla Fokusa użytkownika, pomagając mu znaleźć lepszą równowagę.

Źródło: Apple

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!