Centralny Wykaz Obiektów Hotelarskich. Jak sprawdzić dane?

Planujesz wyjazd na ferie do któregoś z krajowych kurortów, a może organizujesz drogą konferencję w swojej firmie? W każdej sytuacji warto sprawdzić, czy obiekt hotelowy, który wybraliśmy naprawdę istnieje. Szczególnie, jeśli właśnie mamy przesłać zaliczkę. Jak skorzystać z Systemu Rejestrów Publicznych w Turystyce?

  • Michał Górecki
  • /
  • 5 grudnia 2022

Centralny Wykaz Obiektów Hotelarskich (CWOH)

Centralny Wykaz Obiektów Hotelarskich jest częścią Systemu Rejestrów Publicznych w Turystyce. „Dzięki temu narzędziu, obywatele mają możliwość rzetelnego zweryfikowania czy dany podmiot działa legalnie i posiada wymagany wpis do rejestrów” – wyjaśniono na stronie turystyka.gov.pl

Tak naprawdę mamy do czynienia z kompletną bazą danych wszystkich hoteli legalnie działających w Polsce. 

Jak przeszukiwać mapę CWOH?

Pierwszą z możliwości skorzystania z rejestru i przeszukiwania jego zasobów, jest przeglądanie mapy, na której naniesione zostały wszystkie obiekty hotelarskie w formie kwadratowych piktogramów. Po ich kliknięciu, otrzymujemy szczegółowe dane teleadresowe, oraz adresy stron www, oraz poczty elektronicznej. Zamieszczono także informacje, czy obiekt działa w programie Polski Bon Turystyczny.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Czym są kody PKD w firmie i co warto o nich wiedzieć?Czym są kody PKD w firmie i co warto o nich wiedzieć?Michał Górecki

Jak przeszukać tabelaryczną wersję CWOH?

Dla osób, które nie chcą używać mapy, przygotowano również wyszukiwarkę bazy danych w formie tabelarycznej. Klikając „filtrowanie tabeli”, możemy znaleźć wszystkie obiekty np. w danej miejscowości, czy w danym powiecie. Choć na pierwszy rzut oka interfejs wyszukiwarki nie wygląda szczególnie zachęcająco, korzystanie z niego jest bardzo przyjemne i intuicyjne. 

Statystyki Centralnego Wykazu Obiektów Hotelarskich

Ciekawą funkcją bazy CWOH jest dział statystyki, który pokazuje aktualny stan rynku obiektów hotelarskich. Dowiemy się z nich m.in. ile w skali kraju działa tego typu przedsiębiorstw, a także różnego rodzaju zestawienia, w tym liczbę miejsc noclegowych czy podział obiektów ze względu na rodzaj oraz kategorię. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!