Co rodzice powinni wiedzieć o aplikacji BeReal?

Na rynek aplikacji społecznościowych przebojem wdziera się BeReal. Nic dziwnego, że część rodziców podchodzi do niej z rezerwą. Czy jednak jest się czego bać? To samo dotyczy innych aplikacji dla dzieci, takich jak Roblox.

 • Redakcja politykabezpieczenstwa.pl
 • /
 • 20 listopada 2023

Jeśli zastanawiasz się, czy Roblox jest bezpieczny dla dzieci i czy pozwalanie dziecku na korzystanie z BeReal jest w porządku, nie ma problemu. Jeśli tak, w jaki sposób bronić się przed zagrożeniami? Przedstawiamy aplikację BeReal – co to jest i jak działa!

BeReal – co to jest i jak działa?

BeReal to stosunkowo nowa aplikacja społecznościowa, która dość mocno wyróżnia się na tle konkurencji. Główna różnica dotyczy założeń producentów. Po pierwsze, mocny nacisk kładziony jest na autentyczność użytkowników. Po drugie, użytkownicy mogą publikować mocno ograniczoną liczbę postów.

Drugi powód jest szczególnie interesujący. Użytkownicy są w stanie przesyłać wyłącznie jedno zdjęcie dziennie. Dzięki temu portal nie jest zalewany milionami naddatkowych fotografii, a użytkownicy mają też mniej treści do przeglądania. Dzięki temu szanse się wyrównują, co przekłada się na autentyczność serwisu.

W założeniu użytkownicy powinni przesyłać zdjęcie na temat tego, co aktualnie robią. Czy jednak tak się dzieje w każdym przypadku? Sprawdźmy!

BeReal – aplikacja dla dzieci czy dla dorosłych?

Wiesz już na czym polega BeReal. Zapewne widzisz już miejsce do potencjalnych oszustw, dlatego chcieliśmy od razu rozwinąć ten temat i zadowolić Twoją ciekawość.

Mimo ciekawych założeń, producent nie gwarantuje, że aplikacja będzie się nadawała dla małych dzieci. Co prawda minimalny wiek to 13 lat, jednak niektóre obrazy prezentowane przez użytkowników platformy niekoniecznie muszą być odpowiednie.

Jeśli Twoje dziecko chce zacząć korzystać z BeReal, pamiętaj by nie podawało swoich danych osobistych innych użytkownikom. Dopilnuj, by nie publikowało ani oglądało niewłaściwych zdjęć. Są to podstawowe zasady bezpieczeństwa w sieci, jednak bez ich znajomości nawet najbardziej doświadczony użytkownik może stać się ofiarą.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Co ciekawe, aplikacja nie zbiera od użytkowników więcej danych nich czyni to konkurencja w postaci Facebooka czy Instagrama. Dzięki temu BeReal zyskuje dodatkowe punkty.

Co możesz zrobić jako rodzic?

BeReal, aplikacja społecznościowa, wprowadza na rynek powiew świeżości. Jednak każda nowinka ma to do siebie, że jeszcze nie wiemy o niej aż tyle, ile o starych, sprawdzonych rozwiązaniach. Można jednak określić kilka podstawowych zachowań, które pomogą Ci zatroszczyć się o Twoje dziecko, korzystające z serwisu BeReal.

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na:

  • rozmowę z dzieckiem na temat bezpieczeństwa w sieci,
  • pokazanie przykładów niewłaściwego zachowania,
   • zablokowanie niechcianych treści na telefonie dziecka.

    Z ostatnim zadaniem z łatwością poradzi sobie aplikacja mSpy. Jest to profesjonalne rozwiązanie, stworzone z myślą o ochronie osób, które korzystają z Internetu. Aplikacja mSpy pozwoli Ci również na monitorowanie czasu, który Twoje dziecko spędza przed monitorowanym urządzeniem. Dzięki temu będziesz w stanie zauważyć, że coś jest nie tak.

    Pamiętaj też, by przekazać swojemu dziecku, żeby nie udostępniało swojej lokalizacji innym osobom. Może się wydawać, że jest to nieistotna informacja, jednak wbrew pozorom może ona posłużyć za narzędzie w celu wykorzystania dziecięcej łatwowierności.

    Podsumowanie

    Aplikacja BeReal stanowi ciekawą alternatywę dla popularnych obecnie mediów społecznościowych. Nie jest to jednak rozwiązanie całkowicie wolne od znaków zapytania.

    Jeśli Twoje dziecko już korzysta albo chciałoby zacząć swoją przygodę z BeReal, pamiętaj o zapewnieniu mu najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

    Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
    Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

    Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

    Najnowsze tematy

    WSPÓŁPRACA

    Blogi tematyczne

    Prawo konsumenckie 2021
    Blog prawa e-commerce
    Prawo konsumenckie
    Security Magazine
    Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
    Kliknij aby wrócić do strony głównej

    Newsletter

    Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!