Google Pixel Watch ma problem z ładowaniem bezprzewodowym "Qi"

Dużo pisaliśmy Wam o premierze nowego smartwatch’a Google Pixel Watch, więc spieszymy z informacją o pierwszym rozczarowaniu, o którym rozpisuje się wiele branżowych (i nie tylko) portali na całym świecie. Okazuje się, że bezprzewodowe ładownie w tym zegarku nie działa tak, jak chcieliby tego użytkownicy. Dlaczego?

  • Anna Malinowska
  • /
  • 17 października 2022

Google Pixel Watch bez ładowania Qi?

Zacznijmy od tego, że zegarek od Googla zebrał mnóstwo pochlebnych recenzji jeszcze przed premierą. M.in. za nieszablonowy design. Przyznajemy, ten zegarek za wzornictwo należą się słowa uznania. Urządzenie skutecznie łamie pewne schematy, choć konserwatywnym odbiorcom, takie podejście ma prawo się nie podobać. Zostawiamy to pod Waszą ocenę

Google będzie miał swojego smartwatchGoogle będzie miał swojego smartwatch'a. Zobacz wideo!Michał Górecki

Funkcjonalność, zastosowanie i niedoróbki, to jednak kwestie niepodlegające dyskusji. Rozczarowaniem zakończyła się jednak kwestia ładowania zegarka ładowarkami bezprzewodowymi w standardzie Qi. Jak się okazało, smartwatch ten nie jest kompatybilny z tym standardem. A szkoda. 

Jak nie naładujesz Pixel Watcha

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Okazuje się, że designerska ładowarka na Twoim biurku wykonana w standardzie Qi raczej nie naładuje tego urządzenia. Ba… zastosowania nie ma także dzielenie się energią, czy jak kto woli „ładowanie zwrotne”, które działa w smartfonach z portfolio Google Pixel. Wypadło więc słabo.

Pixel Watch – ceny

Google wypozycjonował swój naręczny gadżet na dość wysoką półkę. O cenach tego urządzenia pisaliśmy w Polityce Bezpieczeństwa w tym artykule. Za najbardziej wypasioną wersję z LTE trzeba zapłacić nieco ponad 2 tysiące złotych. Patrząc na konkurencję całkiem sporo. Tym bardziej zrozumiałe są słowa rozczarowania użytkowników, którzy na ładowanie Qi liczyli. Oczywiście zegarek bez problemy naładujemy za pomocą dedykowanego rozwiązania. Trzeba jednak przyznać, że po elektronice tej klasy i w tej cenie można się było spodziewać większej kompatybilności z powszechnym już dzisiaj standardem. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!