Smartwatch od Google już w przedsprzedaży. Znamy ceny!

Smartwatch Google Pixel Watch zaskakuje designem, ale i ceną. Za wersję z łącznością (LTE / eSIM) trzeba zapłacić ponad 2 tys. złotych. Sporo. Urządzenie jednak potrafi wyróżnić się na tle konkurencji. Tylko czy na tyle, by zdobyć mocno zatłoczony rynek?

  • Anna Malinowska
  • /
  • 7 października 2022

Google Pixel Watch

Niedawno pisaliśmy w Polityce Bezpieczeństwa o pierwszej prezentacji Google Pixel Watch na YouTube. Jeśli ktoś myślał, że w dziedzinie wzornictwa inteligentnych zegarków trudno wymyślić coś absolutnie nowego, przekonał się, że jednak się da. Design to oczywiście kwestia gustu. Ten sprzęt zaproponowany przez Google, faktycznie wnosi trochę świeżości na mocno przewidywalny rynek smartwatch’y. 

Google Pixel Watch posiada okrągłą kopertę z mocno zaokrąglonym szkłem sprawiającym wrażenie, wypukłego wyświetlacza. Ta „wypukłość” to jednak efekt sprytnego zabiegu próby zgubienia dość dużej ramki, która może się wydawać się najsłabszym punktem projektu. Zegarek posiada wymiany 41x41x12,3 milimetra. Waży zaledwie 38 gram. W tarczy zamonotowano wyświetlacz AMOLED, z gęstością 320 ppi. Sama koperta jest stalowa, a całość zabezpieczona przed wodą i pyłem na poziomie normy IP68. To wystarczy, by Pixel Watcha zabrać na basen, czy otwarty akwen. 

Zegarek posiada m.in. czujnik tętna oraz EKG, co już definiuje go jako sprzęt dla osób lubiących aktywny styl życia, lub chcących na bieżąco monitorować stan swojego zdrowia. Oczywiście nie mylmy smartwatchy z profesjonalnym sprzętem medycznym!

OnePlus Nord Watch – prosty smartwatch, który może namieszaćOnePlus Nord Watch – prosty smartwatch, który może namieszaćMartyna Kowalska

Google Pixel Watch – co w środku?

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Za pracę całości odpowiada układ Exynos 9110. Na pokładzie znalazło się 2 GB RAM oraz 32 GB pamięci. Za komunikację odpowiadają moduły WiFi, Bluetooth, NFC (umożliwiający płatności G Pay), nawigacji. W droższym modeli znalazło się także miejsce na niezależny od telefonu moduł LTE, wymagający jednak instalacji wirtualnej karty eSIM. 

Ile kosztuje Google Pixel Watch?

Zdecydowanie Google Pixel Watch nie pozycjonuje się na budżetowej, czy średniej półce. Cenowo produkt ten „ląduje” zdecydowanie w wyższych sferach. Za podstawową wersję z łącznością WiFi trzeba bowiem zapłacić w Europie 379 euro, czyli ponad 1,8 tys. złotych. Z kolei wariant LTE wyceniany jest na 429 euro, a więc ponad 2 tys. złotych. Producent zapowiada jednak promocje. Osoba, która kupi telefon Pixel 7 Pro, może liczyć na darmowy zegarek. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!