InPost wprowadza nową funkcję „Udostępnij przesyłkę” w aplikacji InPost Mobile

Odbiór paczki przez zaufaną osobę będzie jeszcze łatwiejszy InPost — lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie wprowadza dla użytkowników aplikacji InPost Mobile nową funkcję „Udostępnij przesyłkę z apki do apki”

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 30 sierpnia 2022

Odbiór paczki przez zaufaną osobę będzie jeszcze łatwiejszy InPost — lider wśród platform dostaw dla e-commerce w Europie wprowadza dla użytkowników aplikacji InPost Mobile nową funkcję „Udostępnij przesyłkę z apki do apki”.

Pozwala ona na wygodne i bezpieczne przekazanie do odbioru przesyłki wybranej osobie. InPost Mobile to aplikacja mobilna przeznaczona do obsługi i zarządzania przesyłkami w sieci Paczkomat InPost.

Dzięki niej użytkownicy mogą między innymi nadawać, odbierać i przekierowywać przesyłki. Teraz w aplikacji wprowadzono nową usługę „Udostępnij przesyłkę z apki do apki”, która rozszerza obecne możliwości aplikacji i pozwala na przekazanie innemu użytkownikowi InPost Mobile swojej przesyłki do odbioru.

Funkcjonalność ta jest zrealizowana po uprzednim sparowaniu telefonów użytkowników aplikacji co pozwala zachować bezpieczeństwo usługi. Konsumenci nie muszą już ręcznie przesyłać kodów odbioru i kodów QR.

Publikujesz wideo na serwisach YouTube, TikTok, Twitch, Facebook? Sprawdź nowe przepisyPublikujesz wideo na serwisach YouTube, TikTok, Twitch, Facebook? Sprawdź nowe przepisyMichał Górecki

Paczkomaty Inpost

Sieć urządzeń Paczkomat InPost zrewolucjonizowała rynek usług logistycznych w Polsce i w Europie. Jednym z czynników, przez który ludzie pokochali odbiór poprzez Paczkomat InPost, była możliwość dostosowania czasu odbioru i nadania przesyłek do własnego rytmu dnia. Nowa funkcja w aplikacji InPost Mobile pozwoli jeszcze mocniej uelastycznić proces odbioru przesyłek.

- Życie powoduje, że choćby z przyczyn losowych nie możemy odebrać przesyłki, ale odbioru może dokonać za nas bliska osoba, która jednak nie zawsze może łatwo pozyskać od nas dane dostępowe do skrytki. Dzięki nowej funkcji problem został rozwiązany i w sytuacji, gdy z różnych względów sami nie możemy udać się do maszyny Paczkomat, za pomocą jednego kliknięcia w aplikacji InPost Mobile przekażemy naszą przesyłkę prosto do aplikacji InPost osobie, która zrobi to za nas. – podkreśla Dagrama Brzezińska, członek zarządu InPost w komunikacie spółki.

Nowa funkcja w aplikacji InPost Mobile w prosty sposób umożliwia udzielanie dostępu do skrytki innemu użytkownikowi aplikacji. Wystarczy, że obaj użytkownicy InPost Mobile sparują ze sobą swoje aplikacje, a następnie osoba, do której została wysłana paczka, jednym kliknięciem udostępni swoją przesyłkę, a ta pojawi się na aplikacji drugiej osoby, która będzie mogła ją odebrać zdalnie! Aplikację InPost Mobile można pobrać z oficjalnych sklepów Google Play, App Store oraz Huawei AppGallery

źródło: inpost

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!