Janusz Cieszyński ministrem cyfryzacji

Zmiany w polskim rządzie, w tym na stanowisku ministra cyfryzacji. Do gabinetu premiera Mateusza Morawieckiego dołączył Janusz Cieszyński, który teraz będzie pełnił tę funkcję. Dotychczasowym ministrem cyfryzacji był właśnie premier, który zajmował to stanowisko od października 2020 roku.

  • Monika Świetlińska
  • /
  • 6 kwietnia 2023

Od wiceprzewodniczącego do ministra

Janusz Cieszyński jest osobą z bogatym doświadczeniem w dziedzinie informatyzacji oraz cyberbezpieczeństwa. Od kwietnia 2021 roku był wiceprzewodniczącym Rady ds. Cyfryzacji, gdzie wraz z innymi członkami wspierał wiedzą i doświadczeniem Komitet Rady Ministrów ds. Cyfryzacji.

Microsoft partnerem KPRM w programie PWCyberMicrosoft partnerem KPRM w programie PWCyberAnna Petynia-Kawa

W latach 2018-2020 pełnił funkcję wiceministra zdrowia odpowiedzialnego za informatyzację sektora zdrowia, w tym nadzór nad Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Janusz Cieszyński jest także absolwentem kierunku Finanse i Rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej oraz pracował w jednej z największych firm z obszaru telekomunikacji. Był także doradcą premiera Mateusza Morawieckiego w Ministerstwie Rozwoju i Ministerstwie Finansów, a w latach 2016-2017 kierował Departamentem Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Ministerstwie Rozwoju.

Na właściwym miejscu

Niewątpliwie Janusz Cieszyński posiada odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w dziedzinie cyfryzacji, co zostało docenione przez prezydenta Andrzeja Dudę, który podkreślił, że nowy minister jest przygotowany i posiada nie tylko doświadczenie.

- Dziś w pełni, można powiedzieć, jest nie tylko przygotowany, co pokazał ten czas, nie tylko ma doświadczenie, ale również ma bardzo wielkie zdolności do tego, by te zadania sprawnie realizować, udowodnił to przez ten czas i z czystym sumieniem można mu dzisiaj te zadania formalnie powierzyć do wykonywania jako ministrowi konstytucyjnemu w rządzie RP – powiedział Andrzej Duda.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

To dla mnie ogromne wyróżnienie, a jeszcze większe zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz cyfryzacji i cyberbezpieczeństwa Rzeczypospolitej i Jej wszystkich obywateli. Dołożę wszelkich starań, aby kontynuować wszystkie dobre projekty cyfryzacyjne w naszym państwie - napisał w mediach społecznościowych Janusz Cieszyński.

Cyfryzacja — kluczowym resortem

Mimo to, Janusz Cieszyński będzie miał niełatwe zadanie, ponieważ ministerstwo cyfryzacji jest jednym z kluczowych resortów, odpowiedzialnym za rozwój i innowacje w dziedzinie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Rząd polski stawia na cyfryzację wielu obszarów życia, a ministerstwo cyfryzacji ma kluczowe znaczenie w procesie transformacji cyfrowej kraju.

Cyfryzacja KPRM. Szkolenia z dostępności cyfrowejCyfryzacja KPRM. Szkolenia z dostępności cyfrowejAnna Petynia-Kawa

Janusz Cieszyński będzie musiał stawić czoła wyzwaniom związanym z cyberbezpieczeństwem, rozwijaniem infrastruktury teleinformatycznej, e-administracją, czy innowacjami w sektorze prywatnym i publicznym. Jego doświadczenie i kompetencje z pewnością będą nieocenione w realizacji tych ambitnych celów.

Fot. Facebook/Janusz Cieszyński

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!