Microsoft partnerem KPRM w programie PWCyber

Polski oddział Microsoftu, czyli Microsoft Sp. z o.o. dołączył do grona partnerów współpracujących w ramach Programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber). Ten istotny program jest prowadzony przez Ministra Cyfryzacji.

  • Anna Petynia-Kawa
  • /
  • 3 kwietnia 2023

PWCyber — co to za program? 

PWCyber, czyli Program Współpracy w Cyberbezpieczeństwie to niekomercyjne przedsięwzięcie. Ma ono charakter partnerstwa publiczno-prywatnego. Sygnotariusze programu zobowiązują się do wspólnej wymiany doświadczeń. Cele są bardzo słuszne, to m.in. zwiększanie bezpieczeństwa cyfrowych procesów, produktów i usług oraz podnoszenie świadomości użytkowników rozwiązań cyfrowych. 

Cyfryzacja KPRM. Szkolenia z dostępności cyfrowejCyfryzacja KPRM. Szkolenia z dostępności cyfrowejAnna Petynia-Kawa

Obecnie w tym programie uczestniczy 26 firm technologicznych (polskich i zagranicznych). Podjęły one decyzję, by współpracować przy działaniach mających na celu podnoszenie poziomu cyberbezpieczeństwa w kraju.

Jaką rolę w projekcie odegra Microsoft? 

W ramach porozumienia firma Microsoft będzie prowadzić działania podnoszące kompetencje kadr podmiotów krajowego systemu cyberbezpieczeństwa w zakresie świadomości zagrożeń w cyberprzestrzeni oraz umiejętności przeciwdziałania cyberzagrożeniom w systemach i sieciach teleinformatycznych.

Co dalej z Windows 11 na starszych urządzeniach? Microsoft zabrał głosCo dalej z Windows 11 na starszych urządzeniach? Microsoft zabrał głosMichał Górecki

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Działania w tym obszarze będą obejmować w szczególności udostępnianie materiałów edukacyjnych oraz  organizację szkoleń. Eksperci Microsoft będą również dzielić się wiedzą o bieżących zidentyfikowanych podatnościach i zagrożeniach oraz współuczestniczyć w opracowywaniu rekomendacji zwiększających bezpieczeństwo informacyjne w organizacji.

Czym zajmuje się polski oddział Microsoftu? 

Microsoft sp. z o.o. to oddział polskiego przedstawicielstwa korporacji Microsoft, światowego lidera w dziedzinie technologii informatycznych. Oddział ten działa na polskim rynku od 1992 roku i oferuje rozwiązania i produkty Microsoft dla klientów indywidualnych oraz przedsiębiorstw, w tym systemy operacyjne, oprogramowanie biurowe, narzędzia dla deweloperów, rozwiązania chmurowe, narzędzia do analizy danych i wiele innych.

OneDrive Microsoftu ze zmianamiOneDrive Microsoftu ze zmianamiMartyna Kowalska

Microsoft sp. z o.o. świadczy również usługi doradcze i szkoleniowe w zakresie wykorzystania technologii Microsoft oraz działa na rzecz rozwoju innowacyjnych technologii i cyfrowej transformacji w Polsce.

Krzysztof Malesa, dyrektor ds. strategii bezpieczeństwa w Microsoft tak mówi o programie: Poprawa bezpieczeństwa w sieci jest celem licznych rządowych i branżowych inicjatyw. Jednak czymś, co wymaga szczególnej uwagi, jest poziom świadomości cyfrowej pracowników, zarówno w firmach jak i w jednostkach administracji publicznej. Ludzie pozostają najsłabszym ogniwem bezpieczeństwa teleinformatycznego, dlatego należy pilnie umieścić ich w centrum działań na rzecz bezpieczeństwa. Microsoft, obsługując miliardy klientów na całym świecie, gromadzi dane dotyczące bezpieczeństwa pochodzące z szerokiego i zróżnicowanego spektrum organizacji i konsumentów. Ten unikalny punkt widzenia daje dokładny obraz kierunków, z których nadchodzą zagrożenia oraz trendów kształtujących współczesny krajobraz bezpieczeństwa. Stanowi tez cenne źródło informacji, które pozwala nam skutecznie zwalczać cyberprzestępczość, dzielić się spostrzeżeniami i wspierać organizacje w procesie wzmacniania ich odporności.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!