Popularny serwis ogłoszeniowy znika z rynku

To już koniec Gumtree. Serwis nie przyjmuje już nowych ofert i wkrótce kończy działalność.

  • Michał Górecki
  • /
  • 14 marca 2022

- Pamiętaj, że serwis nie będzie już dostępny 7 kwietnia 2022 r. i nie przyjmujemy już nowych ofert. Dziękujemy za korzystanie z usług Gumtree. – taka informacja pojawiła się na serwisie Gumtree. Na razie firma nie podaje więcej danych na temat powodu zakończenia działania serwisu. Nie ma też żadnych dodatkowych wskazówek co dalej z ogłoszeniami, które nadal cały czas wiszą na serwisie. Należy też pamiętać, że Gumtree jest posiadaczem dużej ilości danych swoich użytkowników. Powinien poinformować co stanie się z nimi po zakończeniu działania serwisu ogłoszeniowego.

Czym jest Gumtree?

Gumtree to swego czasu bardzo popularny serwis ogłoszeniowy w Polsce. Jako możemy przeczytać na stronie serwisu: Gumtree.pl to trochę nietypowy portal darmowych ogłoszeń internetowych. Poza ofertami w dziale pracy oferowanej nie pobieramy opłat za zamieszczanie ogłoszeń ani ich przeglądanie. Pragniemy, aby każdy mógł łatwo i szybko wyszukać to, czego potrzebuje.

Strona Gumtree.com została uruchomiona w marcu 2000 roku. Powstała jako lokalny londyński serwis ogłoszeniowy i społecznościowy. Jego celem było łączenie ludzi, którzy planują się przeprowadzić do Londynu lub dopiero co przybyli do tego miasta i potrzebują pomocy w znalezieniu mieszkania, pracy oraz chcą nawiązać nowe znajomości.

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej popularność Gumtree.com wzrosła m.in. wśród naszych polskich emigrantów, którzy próbowali jakoś odnaleźć się w Londynie. I właśnie dlatego w 2004 roku powstała strona Gumtree.pl, która stała się łącznikiem pomiędzy powracającymi emigrantami, a społecznością w Polsce.

Jak usunąć konto na Facebooku?Jak usunąć konto na Facebooku?Michał Górecki

Gumtree działał na całym świecie

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Jak możemy przeczytać na stronie Gumtree.pl serwis działał w wielu miastach położonych w wielu krajach, na przykład w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Polsce, Australii, RPA, USA, a nawet w Singapurze. Swego czasu serwis w Wielkiej Brytanii był największą stroną internetową drobnych ogłoszeń dla lokalnych społeczności dotyczących wynajmu mieszkań i pracy.

Jak działa Gumtree?

Celem serwisu było upowszechnianie Gumtree jako prostego i łatwego w użyciu narzędzia, które umożliwia szybkie znajdowanie tego, czego właśnie poszukujecie Z pomocą lokalnej społeczności Gumtree można było znaleźć praktycznie wszystko, o czym klient mógł pomyśleć, począwszy od pracy, mieszkania, poprzez nowe znajomości, niańkę do dzieci, a kończąc na nauczycielu języka obcego i partnerze do tenisa.

Co dalej z Gumtree?

Na razie serwis nie poinformował czy kończy działalność definitywnie, czy zmieni właściciela, względnie brand. Być może też użytkowników Gumtree przejmie jeden z wielkich serwisów ogłoszeniowych w Polsce jak np. Allegro czy Amazon. Biorąc pod uwagę profil klientów Gumtree, najbliżej byłoby jednak im do lokalnego serwisu ogłoszeniowego i sprzedażowego OLX.pl.

Choć nieznane są powody zakończenia działania Gumtree, niewątpliwe duży wpływ na jego rentowność miał miejsce wzrost użytkowników Allegro Lokalnie czy właśnie OLX.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!