Konsultacje społeczne ws. dostępu do szybkiego internetu

Cyfryzacja KPRM mówi aż o 11 mld złotych, jakie z Krajowego Planu Odbudowy oraz Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy mają trafić do naszego kraju na przyspieszenie internetu. To całkiem spora kwota. Do 26 września 2022 r. każdy może przesłać swoje stanowisko i pomysły na wydanie tej gigantycznej kwoty. 

  • Michał Górecki
  • /
  • 16 września 2022

Szybki internet za miliardy złotych

Doskonale wiadomo, że szybki internet to podstawa rozwoju gospodarki. Nie dziwi fakt, że zarówno potężni inwestorzy, planujący budowę nowego zakładu, czy biura, jak również mikroprzedsiębiorcy organizujący zdalne wykonywanie zleceń, zwracają uwagę na to, jakiej prędkości internet mają do dyspozycji w danej lokalizacji.

Trzeba przyznać, że ostatnia dekada przyniosła sporo zmian w tym zakresie zarówno w obszarze internetu stacjonarnego (światłowody), jak i mobilnego (LTE, początki 5G). Niemniej, aby utrzymać oraz zwiększyć konkurencyjność, konieczne są dalsze inwestycje w szerokopasmowy internet. 

Konsultacje ws. szybkiego internetu

W drugiej połowie sierpnia Cyfryzacja KPRM ogłosiła konsultacje, które mają poprzedzać konkursy na dofinansowanie projektów realizowanych w technologii szerokopasmowej. Pieniądze na ich realizację mają pochodzić z dwóch źródeł. Pierwszy to Krajowy Plan Odbudowy (KPO), drugi to Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy (FERC). W ich ramach mają zostać przeznaczone 2 miliardy euro na zapewnienie dostępu do szybkiego internetu na obszarach białych plam. Mowa o terenach, do których technologia szybkiego internetu do tej pory nie dotarła. 

Jak ocenić jakość infrastruktury technicznej?Jak ocenić jakość infrastruktury technicznej?Mikołaj Frączak

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO


Rząd zbiera plany inwestycyjne

Jak informuje KPRM, trwają konsultacje planowanych założeń konkursów. Urzędnicy zbierają także plany inwestycyjne dotyczące sieci szerokopasmowych. Mowa o konsultacjach społecznych obszarów białych NGA. Czas na przesłanie swojej opinii lub planów upływa 26 września. 

Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!