Korzyści, płynące z wykorzystania terminali płatniczych

Świat płatności bezgotówkowych to zdecydowanie jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki. W związku z tym, terminal płatniczy to niezbędny element każdego nowoczesnego przedsiębiorstwa. Co można zyskać, wprowadzając do swojej działalności tego typu urządzenia? W poniższym artykule przedstawiamy korzyści, płynące z wykorzystania terminali płatniczych!

  • Redakcja politykabezpieczenstwa.pl
  • /
  • 8 marca 2023

Terminale płatnicze, czyli jak dostosować firmę do potrzeb rynku

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Płatności kartą to w dzisiejszych czasach niezwykle popularny sposób na regulowanie należności finansowych. Z tego powodu jako właściciel firmy, powinieneś wziąć pod uwagę wprowadzenie do swojego biznesu urządzenia, jakim jest terminal płatniczy. Dzięki temu, w pozytywny sposób wpłyniesz na wizerunek swojego przedsiębiorstwa. Pokażesz bowiem, że znasz aktualne potrzeby i specyfikę rynku oraz potrafisz dostosować do nich prowadzoną przez siebie działalność. Co jeszcze zyskasz, wprowadzając terminal płatniczy?

Zadowolenie klientów podstawą biznesowego sukcesu

Klient nasz pan to powiedzenie, które najlepiej odzwierciedla zalety posiadania terminala płatniczego. Dając konsumentom możliwość zapłaty przy użyciu karty, zwiększasz ich poziom zadowolenia ze świadczonych usług. Czynnik ten niewątpliwie wpłynie na to, że w krótkim czasie wrócą oni do prowadzonej przez Ciebie działalności. Co więcej, terminal płatniczy to udogodnienie, które pozwala nie tylko na transakcje bezgotówkowe. Klienci zyskują również możliwość dokonywania transakcji łączonych, a więc podziału jednej zapłaty na gotówkę oraz środki, przelane przy użyciu karty płatniczej.

Płatności kartą gwarancją większych zysków

Zróżnicowane formy płatności i związany z nimi wysoki poziom zadowolenia z oferowanych przez Twoją firmę usług, to główny powód, dla którego konsumenci chętnie do Ciebie wrócą. To z kolei będzie miało realne przełożenie na zyski, generowane przez Twoje przedsiębiorstwo. Na tym jednak nie koniec! Większe obroty Twojej firmy wynikać będą bowiem nie tylko z powrotu stałych oraz ze zwiększenia grona Twoich klientów. Sam terminal płatniczy przyniesie Ci dużo wyższe zyski. Dlaczego? Otóż konsumenci, płacący przy użyciu karty płatniczej, wydają stosunkowo więcej pieniędzy niż klienci, regulujący swoje należności przy pomocy gotówki. Jakie jeszcze korzyści daje wprowadzenie terminala płatniczego?

Usługi dodatkowe, czyli jak w pełni wykorzystać możliwości terminala płatniczego

W obecnych czasach, terminal płatniczy służy nie tylko do bezgotówkowego opłacania transakcji. Nowoczesne urządzenia dają przedsiębiorcom dużo więcej możliwości. Co do nich należy?

Przede wszystkim, jedną z najbardziej popularnych funkcji dodatkowych, jakie zyskujemy dzięki nabyciu terminala płatniczego, jest płatność przy użyciu Blika. Znajduje ona zastosowanie szczególnie w przypadku klientów, którzy nie lubią nosić ze sobą portfela — do zapłaty wystarczy im bowiem telefon z aplikacją konkretnego banku.

Ponadto, możliwa jest także kompleksowa obsługa zagranicznych konsumentów. Udogodnienie to zyskujemy dzięki DCC — dynamic currency conversion. Funkcja ta pozwala klientowi na dokonanie zapłaty w wybranej przez siebie walucie oraz dostarcza niezbędnych informacji, dotyczących warunków przewalutowania.

Oprócz tego, terminal płatniczy umożliwia wypłatę gotówki. Cashback to dodatkowa usługa terminala płatniczego, która niewątpliwie przyciągnie do Ciebie wielu klientów (szczególnie w sytuacji, gdy w najbliższym otoczeniu Twojej firmy nie ma żadnego bankomatu).

Istotną funkcją terminali płatniczych jest również doładowanie telefonów komórkowych. Oferta ta skierowana jest do klientów, posiadających telefony na kartę.

Bezpieczeństwo podstawą prowadzonej działalności

Terminale płatnicze to nie tylko szereg korzyści, wynikających z udogodnień, jakimi są usługi dodatkowe. Wprowadzenie możliwości zapłaty przy pomocy transakcji bezgotówkowych, ma również istotne przełożenie na kwestie bezpieczeństwa — zarówno Twojego, jak i Twoich klientów. Dzieje tak, ponieważ płatności, dokonywane przy użyciu karty, ograniczają ilość gotówki, jaka znajduje się w kasie. Ma to realne przełożenie na bezpieczeństwo Twoje i Twoich pracowników. Zyskują na tym również klienci, którzy nie muszą przechowywać w swoich portfelach plików z pieniędzmi — do zapłaty wystarczy im karta lub telefon komórkowy z aplikacją banku.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!