Korzystacie już z Disney Plus? Jeśli nie, to warto uważać na próbę oszustwa

Nowa platforma streamingowa jeszcze na dobre nie zagościła na naszym rynku a cyberprzestępcy już korzystają z jej popularności.

  • Michał Górecki
  • /
  • 29 czerwca 2022

Disney Plus – próba oszustwa

- Uważajcie na pojawiające się w ostatnim czasie fałszywe strony podszywające się pod @disneyplus. Cyberprzestępcy wyłudzają poświadczenia logowania do konta oraz dane kart płatniczych. Nie dajcie się okraść – to próba oszustwa! – alarmuje CSIRT KNF.

Czym jest phishing?

Phishing — to nazwa, która nie przez przypadek budzi dźwiękowe skojarzenia z angielskim słowem „fishing” oznaczającym łowienie ryb. Przestępcy, podobnie jak wędkarze, stosują bowiem odpowiednio przygotowaną „przynętę” i „łowią” swoje ofiary. Zacznijmy od podejrzanych stron. To takie, które wyłudzają dane osobowe i dane uwierzytelniające. Linki do nich przesyłane są różnymi kanałami — SMS-em, mailem lub przez media społecznościowe. Ich adresy mogą znajdować się w różnych domenach, nie tylko w domenie krajowej *.pl. W przypadku takich stron kluczowe jest szybkie działanie — rozpoznawanie, raportowanie oraz współdzielenie informacji o złośliwych domenach. Wszystko po to, by jak najszybciej zablokować do nich dostęp. Pomaga w tym uruchomiona przez NASK lista ostrzeżeń, która jest dostępna publicznie i wykorzystywana przez operatorów do blokowania dostępu do niepożądanych stron.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Kampania phishingowa i niebezpieczne domeny. Klienci Santandera znów atakowaniKampania phishingowa i niebezpieczne domeny. Klienci Santandera znów atakowaniMichał Górecki

Czym jest Disney Plus?

Disney+ w Polsce już w Polsce. To nowa platforma streamingowa działająca na zasadach podobnych jak Netflix czy HBO MAX.

Jeśli lubicie seriale choćby takie jak „The Mandalorian” to możecie oglądać je już legalnie. Platforma Disney+ pojawiła się 14 czerwca w naszym kraju, zgodnie z informacjami podawanymi na stronach internetowych. Disney+ jest domem oryginalnych produkcji oraz tysięcy odcinków seriali i filmów od Disneya, Pixara, Marvela, National Geographic, ze świata "Gwiezdnych Wojen", oraz tytułów od 20th Century Studios, FX czy Searchlight, występujących pod marką Star.

Disney+ w Polsce – ceny

Należąca do The Walt Disney Company platforma streamingowa DISNEY+ w Polsce zacznie działać 14 czerwca 2022 r. Cena subskrypcji wyniosła 28,99 zł miesięcznie lub 289,90 zł w przypadku opłaty rocznej. To bardzo atrakcyjna oferta na rynku, w porównaniu do konkurencji w postaci Netfliksa czy HBO Max. Dodatkowo Disney+ można otrzymać nawet za darmo. Wystarczy skorzystać z oferty łączonej w ramach usług operatorów telekomunikacyjnych.

Disney+ w Polsce – kwestie techniczneUżytkownicy Disney+ będą mogli korzystać z najwyższej jakości serwisu, nawet na czterech urządzeniach jednocześnie. Przy wybranych tytułach będą mieć dostęp do funkcji IMAX Enhanced. Jednocześnie dostaną możliwość nieograniczonej liczby pobrań nawet na dziesięciu urządzeniach, a także będą mogli ustawić do siedmiu profili, w tym dostosowany specjalnie dla dzieci profil dziecięcy, który pozwala na dostęp do treści ograniczonych ze względu na wiek odbiorców. Platformę Disney+ można oglądać zarówno poprzez przeglądarkę, jak również poprzez aplikacje na Androida i Android TV oraz na iPhone, iPadzie czy Apple TV.

Źródło: własne, disney+, CSIRT KNF, CERT Polska

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!