Kradzież tożsamości. Znany prezenter i piosenkarz ostrzega oszustów

Życie sławnych i popularnych osób niekoniecznie jest usłane różami. Ma również ciemną stronę, i nie piszę tutaj o walce z portalami plotkarskimi. Przekonał się o tym popularny piosenkarz i prezenter TVP, Rafał Brzozowski. Grupa oszustów zaczęła się pod niego podszywać i wyłudzać pieniądze of różnych ludzi. Potwierdzili to fani piosenkarza, którzy otrzymują wiele wiadomości płynących z fałszywych kont podszywających się pod prezentera.

  • Anna Petynia-Kawa
  • /
  • 23 lutego 2023

Oświadczenie Rafała Brzozowskiego 

Prezenter opublikował na swoim instagramie materiał video w którym oświadczył, że ma zamiar ścigać przestępców którzy go nękają. Ponadto ostrzegł swoich fanów przed działaniem oszustów. “Chciałbym powiedzieć do was kilka bardzo ważnych słów. Rzadko mam takie komunikaty i ogłoszenia. Ale uważam, że jest to bardzo ważna sprawa. Dochodzą do mnie głosy już od jakiegoś czasu, że ktoś z uporem maniaka fałszuje moje konta. Podszywa się pode mnie i cały czas próbuje nie dość, że was zwodzić, że to ja do was piszę, to jeszcze się okazuje, wyłudzać pieniądze, co jest karygodne” — mówił w swoim oświadczeniu piosenkarz. 

Jak rozpoznać oszustwo na Facebook Marketplace i jak się chronić?Jak rozpoznać oszustwo na Facebook Marketplace i jak się chronić?Mikołaj Frączak

Tym samym prezenter również poprosił swoich fanów, by uważnie sprawdzali, kto do nich pisze. Podkreślił przy tym, że jego jedyne oficjalne konta na Facebooku, Instagramie i TikToku mają specjalny, niebieski znaczek przyznawany po weryfikacji profilu, którą musiał przejść by potwierdzić, że jest właścicielem konta. 

Brzozowski zapowiedział, że nie zostawi sprawy bez rozwiązania — poinformował, że sprawą zajmą się odpowiednie organy ścigania. 

Uważnie sprawdzaj, kto do Ciebie pisze

To nie pierwszy przypadek podszywania się pod osoby publiczne, znanych i lubianych aktorów i gwiazdy kina, czy telewizji. O podobnych problemach wielokrotnie można czytać w kolorowej prasie oraz obserwując swoich ulubieńców w mediach społecznościowych.  

Najpopularniejsze oszustwa internetowe w sieciNajpopularniejsze oszustwa internetowe w sieciMikołaj Frączak

Ofiarą internetowych oszustów padła również Dorota Szelągowska, której wizerunek wykorzystano w reklamie tabletek na odchudzanie. Sama prezenterka ostrzegała swoich fanów, że oszuści w ten sposób próbują wyłudzić od niej pieniądze.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!