Metaverse rośnie w siłę. Jacht NFT sprzedany za ponad 2,7 miliona złotych

NFT to nic innego, jak certyfikat posiadania określonego produktu, dobra bądź udziału. Może nim być nawet jacht, który istnieje tylko na grafice czy zdjęciu. Co więcej, taki jacht właśnie znalazł nabywcę i to za grube miliony dolarów.

  • Michał Górecki
  • /
  • 1 grudnia 2021

Cyfrowy jacht za realne pieniądze

Jak donoszą amerykańskie media, jeden z deweloper Metaverse Republic Realm sprzedał The Metaflower NFT Super Mega Yacht jako część swojej nowej kolekcji Fantasy. Nie byłoby w tym nic zaskakującego gdyby nie fakt, że jacht, o którym piszemy to tylko wizualizacja cyfrowa. Co więcej, jacht został opłacony przez nowego nabywcę w kryptowalucie Ethereum, dokładnie za kwotę 149 ETH. W przeliczeniu na dolary to ponad 650 tysięcy, czyli lekko licząc ponad 2,7 miliona złotych. Dodatkowo zakup został przeprowadzony w cyfrowej rzeczywistości metaverse pod nazwą The Sandbox.

Trzeba przyznać, ze sam jacht jest bardzo ekskluzywny, znajdują się na nim baseny i relaksujące jacuzzi, dwa lądowiska dla helikopterów, strefy wypoczynkowe, a nawet parkiet do zabawy dla gości. Wszystkie funkcje inspirowane są luksusem i bogactwem. Jeżeli ktoś z Was cierpi na nadmiar gotówki, to poza sprzedanym jachtem w cyfrowej rzeczywistości można kupić jeszcze skutery wodne czy łodzie motorowe. To kolejny przykład boomu na NFT. Czym jest to zjawisko?

Czym jest cyfrowy token NFT

NFT to nic innego, jak certyfikat posiadania określonego produktu, dobra bądź udziału. Certyfikat jest autentyczny, może być wydrukowany lub podpisany. Podobnie jak jego wartość, wyrażona w złotówkach, dolarach czy bitcoinach.

Natomiast produkt. jaki reprezentuje, zazwyczaj jest wirtualny, nierzadko w wersji cyfrowej.Tokeny NFT mogą mieć pokrycie w fizycznym produkcie, lub być tylko wirtualnym zapisem. Ten pierwszy typ nie budzi żadnych kontrowersji, ponieważ jest swoistym certyfikatem posiadania określonego produktu, dobra bądź udziału. Zabezpieczenie typu blockchain zapewnia bezpieczeństwo i utrzymanie prawa do NFT, zaś za jego wartość odpowiada rynek.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Facebook stworzy internet w wersji „metaverse”. Co to oznacza dla użytkowników?Facebook stworzy internet w wersji „metaverse”. Co to oznacza dla użytkowników?Mikołaj Frączak

Metaverse coraz bliżej

Jeżeli jeszcze 2-3 miesiące temu zastanawiano się czym jest metaverse i kiedy powstanie, to dziś już wiadomo, że nowy, cyfrowy świat już działa, dokonywane są w nim płatności i transakcje na potężne miliony dolarów, a to dopiero wierzchołek góry lodowej.Swój metaverse szykuje bowiem Facebook (od niedawna działający jako Meta). „Metaverse” od Meta to nic innego jak internet przyszłości lub odkrycie internetu na nowo. Celem do tego ma być wykorzystanie technologii rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Zamiast „oglądać internet”, użytkownicy będą mogli w nim być i zarazem go tworzyć.

Dziś technologie VR i AR kojarzą się bardziej z prostymi grami czy narzędziami do nauki i szkoleń, gdzie użytkownik jest w zasadzie sam na sam z programem. Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość od Facebooka ma spowodować, że technologie te będą pozwalały na kontakt z innymi użytkownikami sieci. W sposób bardziej namacalny i wielowymiarowy niż do tej pory to wyglądało.

Microsoft też ogłasza swój metaverse. Na niedawno zakończonej konferencji Ignite, Microsoft również poruszył kwestię metawersum. Zdaniem Microsoft ich chmura zapewnia kompleksowy zestaw zasobów przeznaczonych do zasilania różnych metawersów. Czas zatem uzbroić się w pokaźne środki finansowe, aby sprostać kolejnym luksusowym NFT oferowanych w cyfrowych światach, które będą dla nas tworzone.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!