Największy operator naziemnej infrastruktury RTV w Polsce – sprzedany!

Największy operator naziemnej infrastruktury RTV w Polsce, spółka Emitel S.A. została sprzedana. Nowym właścicielem jest fundusz Cordiant Digital Infrastructure Limited notowany na londyńskiej giełdzie. Przedmiotem transakcji było 100% akcji Emitel S.A. 

  • Anna Malinowska
  • /
  • 16 listopada 2022

Kim jest nowy właściciel Emitela?

Jak poinformowano w komunikacie prasowym Emitel S.A. Cordiant Digital Infrastructure Limited to fundusz inwestujący w aktywa infrastruktury cyfrowej w Wielkiej Brytanii, Europie i Ameryce Północnej”. Realizuje on strategię inwestycyjną określaną jako „kup, buduj i rozwijaj”. 

Fundusz od 2021 roku jest właścicielem spółki České Radiokomunikace, czyli krajowej sieć wież komórkowych i centrów danych w Republice Czeskiej. W swoim portfolio posiada nabytą w tym roku platformę centrów danych – Hudson Interxchange, która ma siedzibę na Manhattanie w Nowym Jorku.

Emitel angażuje się w odbudowę infrastruktury nadawczej w UkrainieEmitel angażuje się w odbudowę infrastruktury nadawczej w UkrainieMikołaj Frączak

Droga do sprzedaży Emitel S.A. 

Wprawdzie umowa sprzedaży Emitela była podpisana już 4 stycznia 2022 roku, to jednak pomyślne zakończenie tej transakcji zależało od kilku czynników. Aby sprzedaż została zrealizowana konieczne były zgody od takich podmiotów jak Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. 

Dotychczasowym właścicielem spółki Emitel S.A. był od siedmiu lat Astatine Investment Partners.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

 

Spółka Emitel S.A. 

Emitel S.A. jest aktualnie największy operatorem naziemnej infrastruktury nadawczej radia i telewizji w Polsce. Firma może się pochwalić 50-letnią tradycją. Oprócz usług dla stacji radiowych i telewizyjnych spółka oferuje infrastrukturę wysokościową, z której korzystają np. operatorzy telefonii komórkowej. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!