Okradał klientów salonów fryzjerskich. Wykorzystał dane ich kart płatniczych

Ponad 400 000 dolarów zniknęło z rachunków kart kredytowych klientów jednej z sieci salonów fryzjerskich w Stanach Zjednoczonych. Sposób kradzieży danych był unikalny.

  • Martyna Kowalska
  • /
  • 12 grudnia 2022

Oskarżony o to przestępstwo Amerykanin wykorzystał złośliwe oprogramowanie do kradzieży danych użytkowników i haseł do logowania do systemu komputerowego wykorzystywanego  przez pracowników firmy fryzjerskiej. Po uzyskaniu dostępu do systemu zmienił dane kont bankowych, na które wpływały płatności realizowane kartami płatniczymi, przekierowując płatności na swoje prywatne konta oraz rachunki obsługiwane przez swoich współpracowników. W dwa tygodnie udało mu się ukraść ponad 400 000 dolarów.

Straciła 43 tys. z Revoluta. Firma nie chce oddać pieniędzyStraciła 43 tys. z Revoluta. Firma nie chce oddać pieniędzyMartyna Kowalska


Foster Cooley, podejrzewany o atak hakerski, został oskarżony nie tylko za oszustwo elektroniczne polegające na kradzieży pieniędzy ale także spowodowanie uszkodzenia chronionego komputera w wyniku oszustwa. Za pierwsze przestępstwo grozi mu maksymalnie 20 lat więzienia, za drugie 10 lat.

Oskarżony cały proceder przeprowadzał na odległość. Ani razu nie postawił nawet stopy w żadnym z salonów fryzjerskich prowadzonych przez sieć, której klienci stracili pieniądze.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!